fbpx

יפן – עונה מומלצת לטיול

פריחת הדובדבן, שלכת, פסטיבלים ועוד

יפן – עונה מומלצת לטיול

פריחת הדובדבן

צבעי השלכת

קיץ

חורף

פסטיבלים

תאריכים עמוסים

פריחת הדובדבן ביפן

בין סוף מרץ לאמצע אפריל מתרחשת פריחת הדובדבן ביפן. עצי הדובדבן פורחים במרכז יפן בצבעי וורוד בהיר וממלאים בתפאורה נפלאה כמעט כל פארק וגן. זוהי עונה מומלצת לטיול, אך התאריך המדוייק אף פעם אינו ידוע במדוייק. כדי לתפוס את הפריחת הדובדבן, מומלץ להגיע אחרי ה 25-28 במרץ (ממוצע של תחילת הפריחה בטוקיו ובקיוטו). הפריחה מתחילה מעט מוקדם יותר ככל שיורדים דרומה לאזורים חמים יותר, ומתעכבת לאמצע אפריל ככל שעולים צפונה או באלפים היפנים בהם הטמפרטורה נמוכה יותר. מומלץ מאוד להזמין טיול כמה חודשים טובים מראש ואף חצי שנה, משום שתקופה זו היא הפופולריות ביותר לתיירים, והמלונות (בעיקר בקיוטו ובעיירות הקטנות) מתמלאים לחלוטין. אם אתם רוצים לצפות בפריחה בתחילת מרץ- התחילו את הטיול באי קיושו הדרומי ועלו משם צפונה.

הערה חשובה- מטיילים רבים רוצים לתכנן את הטיול בדיוק לתקופת פריחת הדובדבן – ושואלים אותנו מתי כדאי לטוס ליפן כדי להיות בדיוק בזמן ולא לפספס. התשובה הכי טובה שלנו היא שניתן לתכנן מתי לטוס אבל אי אפשר לדעת בדיוק מתי תהיה הפריחה בשיאה. בכל שנה פריחת הדובדבן ביפן מגיעה בתאריך אחר. לפעמים פריחת הדובדבן מקדימה בשבועיים ולפעמים היא מאחרת – תלוי במזג האוויר ובטמפרטורה. יפן היא נפלאה שכדאי לראות בתקופת פריחת הדובדבן, אבל היא נפלאה בעצם בכל תקופה. התקופה של הפריחה נמשכת כשבועיים אבל השלב בו כל העצים פורחים יחד הוא די קצר- כשבוע, ולכן כמעט בלתי אפשרי לדעת מתי ואיפה זה יקרה. המלצה שלנו למתי כדאי לטייל ביפן- מתי שאתם יכולים. אם בכל זאת אתם רוצים לבחור תאריך מדוייק לטוס כדי לא לפספס את פריחת הדובדבן – כדאי לטוס ליפן מעט מוקדם יותר או מעט מאוחר יותר מסוף מרץ- וכך אם הפריחה מגיעה מוקדם- תתפסו אותה בטוקיו או בקיוטו, ואם היא מאחרת- תראו אותה באלפים היפנים או באזור הררי שבו היא מגיעה מעט מאוחר יותר.

טיולים ביפן בשלכת

עונה מומלצת נוספת טיול ביפן בזמן השלכת. כמו פריחת הדובדבן- גם שינוי הצבעים על העצים קשורים לעונה ולטמפרטורה. בזמן הסתיו, העלים מחליפים את צבעם לצהוב, כתום ועד אדום עז, והופכים את הגנים ושמורות הטבע לתפאורה נפלאה. במרכז יפן העלים מחליפים את צבעם לקראת אמצע נובמבר, כאשר באלפים הם מקדימים בכשבועיים, ובהוקאידו מופיעים הצבעים כבר בתחילת אוקטובר. גם זו היא תקופה עמוסה ולכן כדאי להזמין מראש, למרות שפחות עמוסה מפריחת הדובדבן. כדאי לטוס לסאפורו שבאי הוקאידו סוף ספטמבר תחילת אוקטובר כדי לראות את צבעי השלכת בשיאם, או לסיים את הטיול בתאריכים אלה באי הוקאידו, ולטוס מסאפורו חזרה הביתה.

טיול ליפן בקיץ

מיוני ועד סוף אוגוסט הטמפרטורות באזור טוקיו וקיוטו עולות לעיתים עד 30 מעלות. בקיץ יורדים גשמים ביפן ולכן היא עונה פחות פופולרית, אך מצד שני המחירים והזמינות טובים יותר. ביקור באלפים או בהרים אחרים מאפשר טמפרטורה נוחה מהאביב או הסתיו

לאלו הרוצים לטפס על הר פוג’י- זו העונה היחידה. השביל לקצה ההר נפתח בין תחילת יולי לאמצע ספטמבר

טיול ליפן בספטמבר הוא כדאי אם אתם מוכנים לטמפרטורות גבוהות- הגשמים פוסקים, המחירים נמוכים עדיין, אבל עדיין חם ברוב המדינה.

טיול ביפן בחורף

גם החורף הוא עונה מעניינת לטיול ביפן. אמנם ההרים הגבוהים קרים מאוד יחסית לישראל אבל הם מאפשרים נופים מושלגים ותפאורה לבנה על המקדשים. היפנים אוהבים לנצל את הזמן לנופש במעיינות החמים הרבים הפזורים במדינה, כשברקע שלג מסביב. זו גם התקופה הטובה ביותר לראות את קופי השלג שבאיזור יאמאנוצ’י אשר הקור דוחף אותם להתרחץ בבריכות המעיינות החמים. אם אתם שוקלים להזמין טיול ליפן בחורף, כדאי לתכנן את הטיול לאזורים החמים יותר כמו דררום המדינה, או להתכונן לטיול מושלג (במיוחד באי הוקאידו בו זו עונת הסקי וחיזור העגורים הלבנים של יפן), או לנסוע ברכבת לתוך האלפים (זמן קצת מורכב לטיול ברכב- חובה צמיגי שלג).

פסטיבלים

פסטיבל גיון מאטסורי Gion Matsuri הפסטיבל המפורסם ביפן נערך בקיוטו ביולי. כל החודש מלא ארועים וחגיגות, גם בערבים, אך השיא הוא באמצע יולי עת מוציאים את האפיריונים/עגלות הפולחן לתהלוכה לאורך הנהר. האפיריונים הענקיים והמקושטים והתלבושות של האנשים הופכים את החוויה לצבעונית במיוחד

Chichibu Yomatsuri פסטיבל דומה לזה שבקיוטו נערך גם בטוקיו בתחילת דצמבר ובו הולכים המאמינים לצד עגלות פולחן במרכז טוקיו עד מקדש צ’יצ’יבו

פסטיבל טאקיאמה- פעמיים בשנה בטאקיאמה בירת האלפים (אמצע אפריל ומעט לפני אמצע אוקטובר) בהן מוציאים את עגלות הפולחן מלאות דמויות מההסטוריה של המקום, והולכים איתן ברחובות העיר המקושטים. נחשב לאחד מהפסטיבלים היפים ביפן

חגיגת השנה החדשה ושריפת הר Wakakusayama בו שורפים המאמינים את העשב על ההר המשקיף על נארה וכך מוארת נארה כולה (השבוע הרביעי של ינואר)

החודש הראשון של השנה הסינית החדשה בנארה (תחילת מרץ) מדליקים אבוקות ממקדש טודאיג’י אשר הרשפים האדירים שלהם אמורים לשמור על המאמינים עליהם הם נופלים, לקראת שנה החדשה

פסטיבל קנטו מאטסורי Kanto Matsuri בעיר איקיטו שבצפון האי הונשו נערך בתחילת אוגוסט

מפורסם בשל המיומנות של משתתפיו המחזיקים עמודי במבוק (קאנטו) ארוכים בידם או על מצחם, אליהם מחוברים עשרות פנסי נייר. מופע מרהיב המתחלק בין 3 עיירות סמוכות ומומלץ לראותו בערב.

פסטיבל Awa Odori בעיר טוקושימיה Tokushima

פסטיבל הריקודים המפורסם ביותר ביפן, ואחד המפורסמים בעולם, נערך בכל שנה בין 12 ל-15 באוגוסט. טוקושימה היא עיר באי שיקוקו. הפסטיבל נערך כבר מעל ל-400 שנה, ובו קבוצות של אלפי רקדנים מבצעות את “ריקודי הטיפשים”, לפי האימרה המקומית “טיפשים רוקדים וטיפשים צופים, ואם שני הצדדים טיפשים, אז עדיף כבר לרקוד”.

תאריכים עמוסים

בגלל פריחת הדובדבן ביפן, סוף מרץ, כל חודש אפריל ובמיוחד סופו עמוסים במיוחד. השבוע הראשון של מאי יקר במיוחד- בראשון במאי ואף כמה ימים לפני כן יוצאים היפנים לשבוע חופש אותו רבים מהם מנצלים לטיולים באתרים הפופולריים. כמעט שלא ניתן להשיג מלונות לתחילת מאי, בוודאי שלא בהזמנה של פחות מכמה חודשים לפני כן.

גם בזמן פריחת הדובדבן קשה להשיג מקומות לינה שלא הוזמנו כמה חודשים מראש, ועיקר הבעיה היא העיר קיוטו אשר אמנם אינה עיר קטנה אבל מלונותיה מתמלאים לחלוטין בתקופות אלה

מומלץ להזמין מלונות לכל פסטיבל כחצי שנה מראש, בעיר בו הוא נערך

מחפשים מידע נוסף? חיזרו לעמוד הראשי של טיול ליפן

מתכננים טיול ביפן? צריכים עזרה בתכנון הטיול?

התקשרו אלינו
02-5791-791

השאירו לנו פרטים ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם
Array

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

מתכננים טיול ליפן? צפו בסרטון

תפריט נגישות

Call Now Button