fbpx

קיוטו, יפן – אטרקציות והמלצות

קיוטו, יפן – אטרקציות והמלצות

לפניכם פירוט המלצות ביקור, אטרקציות והאתרים המרכזיים לביקור בעיר קיוטו, המרתקת ביותר מבין ערי יפן

מחפשים מידע אחר? חיזרו לעמוד הראשי טיול ליפן

קיוטו, יפן

טיולים ביפן אינם מושלמים בלי ביקור בבירה הקדומה של יפן – קיוטו.

עיר הבירה של יפן בין השנים 794-1868 לספירה, קיוטו היא עיר בה גרים “רק” כמליון וחצי תושבים- אך היא נחשבת הפנינה של יפן ומוקד התיירות המרכזי במדינה. זאת בגלל חשיבותה ההיסטורית, העושר ויופי האתרים שבה, המקדשים הרבים (מעל 2,000- רק כ-100 פתוחים לציבור), פינות החמד והמבנים היפים, והתרבות המסורתית שנשתמרה בה.

בעת ההגעה לעיר קיוטו תחושו שהגעתם לעיר מעט מיושנת, בוודאי לעומת טוקיו, אוסקה ואו קנזאווה. אך לאט לאט, עם הביקור ברחובות העיר, תשימו לב שכל רחוב או שניים מופיע גן יפהפה, פגודה מיוחדת, ארמון, מקדש או שער טורי בולט. קיוטו היא כמו מוזיאון אדיר של תרבות יפן. הקצו לעצמכם כ- 3 ימים מלאים ואף יותר בעיר, כדי לספוג את האוירה, לבקר בכמה שיותר גנים, מקדשים ורחובות. המוקד של האתרים החשובים בקיוטו הינו צידה המזרחי- מפושימי אינארי (מקדש שערי הטורי הכתומים) בדרום מזרח, ועד פגודת הכסף בצפון מזרח. אך גם מרכז קיוטו, צפונה ואפילו אראשיאמה שבמערב, עשירים במקומות לבקר בהם.

רוצים לראות כיצד נראה טיול ליפן למטייל העצמאי? צפו בסרטון

הערה למטיילים שאין להם הרבה זמן עבור קיוטו :

אנחנו מדברים עם מטיילים רבים הנוסעים אל יפן אשר יכולים להקדיש זמן מועט לקיוטו, לפעמיים יומיים בלבד. מטיילים שומרי מסורת ודתיים מבלים בקיוטו את השבת ומעוניינים לתכנן לפרטי פרטים את הזמן שלהם בעיר, ושוקלים אילו הם האתרים אשר אסור לפספס בטיול- ואילו לוותר. חשוב לדעת שברוב המקרים יש לשלם בכניסה למקדש, במיוחד מקדשים בודהיסטיים (ולכן למטיילים דתיים כדאי לבקר באתרים אלה שלא בזמן השבת).

בנוסף- אנחנו נשאלים האם לבקר במקדש הכסף על חשבון יער הבמבוקים של אראשיאמה. התשובה היא חד משמעית- כן! מקדש הכסף הוא פלא.

ההגעה למקדש הכסף קלה מאשר להגיע לאזור אראשיאמה שבמערב קיוטו, ולמרות שמקדש הכסף לא מצטלם יפה כמו שביל הבמבוקים הקצר, הוא יחיד במינו, והוא לא רק אוצר עבור יפן אלא ייחודי בעולם כולו. לא לפספס אותו!

לפניכם רשימת האתרים הבולטים לביקור בעיר קיוטו, לפי שילוב סדר העדיפויות שאנחנו בחרנו, עם המיקום והקרבה בין אתר אחד לשני.

מפת קיוטו לפי המלצות שלנו על האטרקציות היפות ביותר

פרטים על כל אטרקציה בהמשך העמוד

טיול בקיוטו יפן

מקדש הכסף גינקאקוג’י GINKAKUJI

בשום פנים ואופן לא לפספס ביקור בגן של פגודת הכסף! הפגודה אמנם אינה מצופה כסף כמו שתוכננה במקור, הגן מרוחק יחסית ונמצא בצפון מזרח קיוטו, והביקור בו יכול להסתיים ב-15 דקות, בשל גודלו הקטן יחסית של הגן. אבל לדעתנו, ולדעת רבים- זהו הגן היפה ביותר ביפן ואחת האטרקציות החשובות והמומלצות בקיוטו. קשה לתאר בתמונות או אפילו בוידאו עד כמה הוא יפה. התרגשות המבקרים בו היא לפעמים עד דמעות. נדמה שכל עץ וכל שיח קיבל תשומת לב בבחירה של מיקומו ועיצובו, והפגודה השחורה-חומה, משתלבת בצורה מופלאה בגן הקסום שסביבה. אם יש גן מושלם- אז זוהי הדוגמה הקרובה ביותר לגן שכזה.

מקדש בודהיסטי יפהפה זה, היה בעבר וילה של השוגון ששלט בעיר קיוטו במאה ה-15. בתקופה זו התפתחה גם תרבות טקס התה היפני, פיתוח הגן היפני המסורתי, תיאטרון יפני, סידור פרחים ועוד, והמקדש מייצג נאמנה את התרבות האסתטית של אותה תקופה. הגן מלא פינות ועיצובים ייחודיים דוגמת גן חול יבש, גני טחב מלאים גשרים ובריכות, מבנים עתיקים ועוד.

עצה למבקרים בפגודת הכסף- הרכבת התחתית של קיוטו אינה מגיעה קרוב לכניסה לגן- לכן מומלץ לקחת אוטובוס לאזור, או מונית.

ביציאתכם מהגן, כשגבכם אליו, פנו שמאלה ולכו לפי השילוט בדרך הפילוסופים– זהו שביל נפלא העובר באחת השכונות היפות של קיוטו, העובר בין מקדשים, וילות עתיקות, ובחלקו הרב גם לאורך תעלת מים נחמדה, המוצלת על ידי עצי דובדבן וצמחיה רבה (מושלם להליכה גם בפריחת הדובדבן, גם בעת צבעי השלכת, וגם בכל יום אחר). הדרך עוברת בין נקודות בהן גרו פילוסופים ואנשים רוח ודת מפורסמים. תוכלו לבקר במקדש Honen-in היפהפה, ליהנות מרכיבה על אופניים לאורך התעלה, לשבת בבית קפה וליהנות מקניות בין הגלריות הנחמדות שלאורכו, ולהגיע גם עד הפגודה האדירה במקדש Nanzen-ji.

מקדש קינקאקוג’י KINKAKUJI, מקדש הזהב

האטרקציה המפורסמת בקיוטו, זהו אולי הגן הידוע ביפן, ובהחלט אחד היפים והמרשימים בעיר. מקדש הזהב שנמצא יחסית בצפונה של קיוטו, היה בעבר וילה של אחד מעשירי העיר והפך למקדש זן בודהיזם. הוא  קיבל את שמו בשל צבע הזהב של קירותיו.

אל תבלבלו בינו לבין Ginkakuji (מקדש/פגודת הכסף) אשר גם הגן שלו יוצא דופן ביופיו.

המבנה המרכזי המצופה זהב נמצא בתוך גן יפהפה, גדול ומטופח, ונדמה כמרחף מעל האגם עליו הוא יושב. מסלול ההילכה בגן הוא מעגלי, בכיוון השעון, כך שתוכלו לצפות בפלא הזה מכמה כיוונים. זהו ללא ספק גן עוצר נשימה, ופגודת הזהב יפה עוד יותר במציאות מאשר בתמונות. אסור לפספס!

טירת ניג’ו NIJO CASTLE

נבנתה בתחילת המאה ה-17 והיתה מקום מושבו של השוגון הראשון של קיוטו והאיש ששלט בפועל על יפן. השוגון אשר גר רוב הזמן בטוקיו (נקראה אדו אותה תקופה), התבקש לבקר את קיסר יפן מדי פעם בקיוטו. לשם כך נבנתה לא רחוק מארמון הקיסר, טירה אשר אינה מצטיינת בביצורים גבוהים, אבל מיוחדת באופייה ובעושר שבה.

הטירה מחולקת לשלושה חלקים מרובי מבנים, ובהם גם מקדשים וגנים יפים. היא מוקפת חומת אבן ותעלה להגנה מפני פולשים. בנוסף, בהליכה בתוך המבנה המרכזי שבו שכן השוגון, תגלו שאתם הולכים על רצפת עץ "מצייצת"- כל צעד שלכם יגרום לצליל המזכיר ציוץ של זמיר. זוהי בניה מתוחכמת שנועדה כנראה לסמן לשוגון ולמאבטחים שלו כאשר מישהו מתקרב.

הטירה הוכרזה כאתר מורשת עולמי כמו רבים מהאתרים בקיוטו, והיא טיול מומלץ מאוד בקיוטו. תוכלו להתרשם מהשערים והגגות המיוחדים, העשויים משכבות קליפת עץ ברוש. בתוך המבנה המרכזי- שימו לב לגילופי העץ הייחודיים, ולציורי הקיר הרבים- המשתנים מחדר לחדר. הטווס, הנמר והנשר מופיעים בציורים הרבים, כמו גם עונות השנה ביפן. הציורים גם מסמלים את חשיבות כל חדר, ואת דרגת האנשים שהיו מורשים להיכנס לכל אחד מהם.

טירת ניג’ו קיוטו

ארמון הקיסר של קיוטו

הארמון אשר ממוקם בליבה של קיוטו, מרחק לא רב מטירת ניג'ו, היה בעבר מקום מגורי קיסר יפן, עד המעבר לטוקיו בסוף המאה ה-19. המתחם עצמו הוא אתר רחב ידיים מלא גנים ומבנים, המשמש כפארק החביב מאוד על המבקרים. אמנם חלקו של הארמון סגור למבקרים בגלל היותו ביתה הפרטי של המשפחה הקיסרית, והוא נראה ריק ברובו (אך בוודאי שלא נטוש או מוזנח), ויחד עם זאת יש בו פינות חמד וייחודיות רבה. שימו לב לגגות המבנים- פגודות עשויות שכבות רבות של קליפת ברוש. המבנה המרכזי של הארמון הוא בעל הגג העבה ביותר ביפן- עד 80 שכבות קליפת ברוש דחוסה. תוכלו גם לשים לב לצבע הלבן אשר בקצוות קורות העץ- אשר נועד לשמור על המבנה מטפילים, ונותן למבנים עיצוב נפלא.

בחלק המרכזי של המתחם גן יפהפה בו אנפות מקננות.

ארמון הקיסר הוא אתר יפה וחשוב, למרות שרבים מהמטיילים פוסחים עליו. הוא לא רחוק מטירת ניג'ו, וגם המרחק ממקדש הזהב אינו גדול ולכן קל יחסית לעצור בו לביקור. אם יש לכם זמן אל תפספסו אותו אך אם הגעתם לקיוטו לזמן קצרצר, ישנן אטרקציות נוספות מומלצות.

מקדש קיומיזודרה Kiyomizudera

כמו רוב המקדשים והגנים בקיוטו, קשה לתאר עד כמה יפה ומיוחד הוא מקדש זה. קיומיזודרה (מקדש המים הטהורים), הוא לא רק אתר מורשת עולמי אשר בנוי מעץ בלבד ללא מסמרים, הוא גם מקום עליה לרגל ותצפית נפלאה על העיר קיוטו מצידה המזרחי. במקדש פינות חמד רבות ומעניינות, כמו פלגי מים, שבילים, מבני עץ ובמות, וקטע קצר בו האמונה אומרת שאם תלכו בעיניים עצומות תמצאו אהבה.

האטרקציה בקיומיזודרה היא גם למאמינים הבודהיסטים הרבים. שימו לב לתור הארוך של המאמינים המחכים לאחוז בכוס המחוברת למקל ארוך, כדי לאסוף מעט מים קדושים ולרחוץ את פניהם בם.

המתחם והגנים במקדש הם גדולים במיוחד- תוכלו להסתובב בו זמן רב, ללכת בין מספר אטרקציות ופגודות מרוחקות יותר, ליהנות מהנוף המשקיף על העיר המודרנית קיוטו, ולקבל ברכה כמו יתר המאמינים.

מקדש קיומיזודרה קיוטו

איזור היגאשיאמה Higashiyama  וגיון GION

אזור היגיאשיאמה הוא הרובע העתיק בקיוטו, מלא בתי עץ ורחובות רומנטיים. בתוכו נמצא גם GION אשר בו פעילות תרבותית רב, מסעדות ובו גם עובדות הגיישות. זהו הוא אחד מסמליה של העיר.

מסלול מומלץ להתחלת הטיול בהיגאשיאמה-

לאחר ביקור במקדש קיומיזודרה, כשגבכם למקדש, בקצה הרחוב מלא החנויות המוביל אליו, וממש לפני מגרש חניית האוטובוסים שמימין, פנו ימינה ולכו בסמטה היורדת לתוך היגאשיאמה. מבקרים רבים, וביניהם גם יפנים הלבושים בתלבושת מסורתית (כחלק ממסורת ביקור במקדשים ואתרים קדושים), יורדים במדרגות והולכים בשבילים וברחובות היפים  לרובע היגאשיאמה. לכו לאיבוד בין החנויות, הרחובות הרומנטיים, בתי העץ והמקדשים אשר יופיע פתאום בקצות הרחובות. הפגודה הגבוהה Yasaka Pagoda  תבלוט מעל הגגות הבתים. תנו לעצמכם זמן לספוג את האוירה, וכוונו את עצמכם (במפה או בגוגל מפס) לכיוון הרחוב הראשי של גיון- הוא רחוב Hanamikoji-dori.

אזור גיון

במקום נשתמרה ועדיין פועלת תרבות הגיישות אשר יפן היתה מלאה ערים בהן הן פעלו בעבר. כיום הגישות עובדות ומארחות אנשי עסקים ותיירים לארוחת ערב ומופע בעיקר בשתי ערים של יפן- קיוטו וקנזאווה. בערבים ניתן לראות עדיין מופע גיישות, גברים יפנים אשר יושבים בחברת גיישות מקומיות לבושות קימונו מסורתי המגישות להן ומציגות בפניהם. ברחוב הראשי גם תיאטרון עתיק, ומסעדות וחנויות רבות. שימו לב שתושבי הרחובות העתיקים, ובמיוחד הגיישות, מבקשים שלא תצלמו אותם או את בתיהם.

מומלץ להסתובב בגיון בשעות אחר הצהריים והערב וליהנות מהרחובות והסמטאות היפות שמסביב לרחוב המרכזי. המקום שופע לא רק בתיירים, אלא משמש מקום מפגש לצעירים רבים בערב, לאורך תעלות המים והנהר, ונפלא להיכנס לאחד הברים, בתי קפה והמסעדות ולסעוד יחד עם המקומיים. קיוטו והיגאשיאמה הם יפן במיטבה.

היגאשיאמה קיוטו

מקדש פושימי אינארי FUSHIMI INARI

פושימי אינארי טאישה, הוא אחד ממספר אטרקציות ביפן שהפכו מאוד פופלרית בין היתר בגלל שהוא מצטלם נהדר.  הוא אולי המקדש האייקוני ביותר במדינה ובקיוטו מאז שהאינסטגרם נכנס לחיינו. כמות התמונות שלו באינטרנט היא אדירה. אבל זהו לא רק מקום לצלם ולהצטלם בו, אלא מקדש דת השינטו חשוב בדרום מזרח קיוטו, המוקדש לאל האורז אינארי.

המקדש מפורסם בזכות אלפי שערי טורי כתומים המוצבים לאורך שביליו. שערים אלה נתרמו על ידי גופים עסקיים מתוך האמונה שיביא מזל וברכה לגוף התורם. ככל שהשער הנתרם מופיע מוקדם יותר- כך עלותו היתה גבוהה יותר. את השערים הקדמיים תרמו חברות ענק יפניות.

תנו לעצמכם זמן ללכת בין שערי הטורי הרבים. שימו לב שהשבילים לאורכם ממוקמים השערים יכולים למלא חצי יום הליכה- אם ברצונכם לבלות באזור וללכת בתוך היער ובאזור ההררי, עם תפאורה נפלאה וכתומה.

פושימי אינארי קיוטו

אראשיאמה ויער הבמבוקים

בצפון מערב קיוטו נמצא אזור אראשיאמה, ובו פארק מלא צמחיה, ערוצי מים וגם יער במבוקים אייקוני.

למבקרים בקיוטו, ניתן לבלות באראשיאמה גם יום שלם, ואף לעשות נסיעת רכבת העוברת לאורך נהר ההוזו היפה, להיכרות עם הנופים של האזור.

האטרקציה המפורסמת ביותר באראשיאמה היא יער הבמבוקים המפורסם, קטע יפה ומתוחם בו צומחים קני במבוק גבוהים, היוצרים אוירה ייחודית ותמונה יוצאת דופן. קני הבמבוקים הרבים הצומחים בצפיפות ובסדר מופתי במקביל אחד לשני, יוצרים מחזה נפלא אשר מצטלם נהדר.

שימו לב שכמות התיירים המבקרים במקום היא עצומה, במיוחד אחרי שהפך כה פופולרי בשל התמונות הרבות שמופיעות באינטרנט. מומלץ להגיע למקום בשעות הבוקר המוקדמות או אפילו בערב (פתוח 24 שעות ביממה).

ניתן להגיע לאראשיאמה ברכבת JR היצאת מערבה מתחנת קיוטו. רדו בתחנת Saga Arashiyama ולכו מערבה כ15-20 דקות בעקבות השילוט או עם גוגל מפס.

יער הבמבוקים קיוטו

המלצות ואטרקציות נוספות בעיר קיוטו

קיוטו מכילה אטרקציות ואתרים רבים נוספים, כמו השוק המקורה נישיקי Nishiki, מקדש Ryoanji בו גן אבנים ורחבת חצץ מיוחדת, מוזיאון הרכבת, המוזיאון הלאומי של קיוטו ועוד. המקומיים אוהבים במיוחד את מקדש "33 הרווחים" סאנג'וסאנגנדו Sanjusangendo- מבנה העץ הארוך בעולם ובו ניצבים 1,000 פסלים מוזהבים בדמות האלה קאנון.

קחו את הזמן ליהנות מהעיר להתהלך ברחובותיה גם בערב, וללכת לאיבוד בסמטאות מזרח העיר

Call Now Button