fbpx

האלפים היפנים- ירוק בעיניים

האלפים היפנים וסביבתם

אזור האלפים היפנים משתרע על מרכז האי העיקרי הונשו, מצפון לקו המחבר בין טוקיו לאוסקה. באלפים מספר רב של אתרים ומוקדי משיכה: עיירות יפות, כפרים פסטורליים וציוריים מעיינות חמים בין ההרים  ונהיגה בכבישים מפותלים וירוקים.

הנסיעה בכבישים של האלפים היא ממכרת. מומלץ להשתמש בכבישי האגרה העוברים בתוך מנהרות ועל גשרים רבים, וחוסכים זמן נסיעה רב. אל תדאגו- הנוף בכבישים אלה הוא נהדר, תוכלו לראות סכרים רבים, כפרים ונקודות תצפית. ההרים הירוקים והתלולים, והאוירה פסטורלית היא נפלאה. אם בחרתם לנסוע בכבישים המפותלים ולא להשתמש בכביש האגרה, וודאו שיש לכם מספיק זמן.

מקובל לטייל באלפים היפנים ברכב, בעיקר משום שהרכבות אינן מגיעות לחלק העיקרי של היעדים אלא עוברות בתוך העמקים הארוכים בלבד. מסיבה זו טאקיאמה אומנם מחוברת לרכבת אך הכפרים והאתרים הרבים באזור אינם מחוברים למסילה.

אם אתם מגיעים בזמנים קרים יחסית- והצטיידו בצמיגי שלג במידת הצורך.

האתרים המרכזיים באלפים היפנים

ריכזנו עבורכם מספר אתרים וחוויות המאפיינים את האלפים היפנים

רוצים לראות מסלולי טיולים מומלצים- חיזרו לעמוד הראשי של טיולים ליפן

רוצים לדעת איך נראה טיול עצמאי ליפן? צפו בסרטון

טאקיאמה TAKAYAMA

“בירת האלפים היפנים” היא עיירה יפהפייה עם רחובות עתיקים ויפים, בתי עץ נהדרים, ומקדשים הפזורים במרכזה ובין מרגלות ההרים המקיפים אותה. בעודכם נכנסים לעיירה תוכלו לצפות בחוות ומשקים רבים הפרוסים בשולי העמק, ומקבלים את פני המגיעים מתוך ההרים התלולים.

טאקיאמה מונה כ-100 אלף תושבים, וממוקמת בעמק הנמצא בין הרי האלפים היפנים. האווירה בעיירה המעט מנומנמת היא נפלאה ורומנטית, והופכת למלאת חיים בפסטיבל טאקיאמה שבתקופתו לא תוכלו למצוא מקום ללון חודשים מראש, בשני תאריכים בשנה: 14-15 באפריל, ו9-10 באוקטובר. בעת הפסטיבל מוצגים מעין אפיריונים/עגלות פולחן  מלאי דמויות מן ההיסטוריה היפנית, בתהלוכת ראווה לאורך הרחובות הראשיים.

מומלץ לבלות לפחות שני לילות בטאקיאמה באווירה הרומנטית והסביבה ההררית. תיירים רבים בוחרים ללון בעירה ולצאת לטיולים יומיים ממנה- חלקם לשמורת הטבע של קאמיקוצ'י או לעיירת המעיינות החמים היראיו, וחלקם לעמק קיסו. גם סביב העיירה מסלולי הליכה ומסלולי נסיעה יפים.

בתוך המרכז העתיק של העיירה רחובות עץ חומים של בתים דו קומתיים. מומלץ להסתובב ברחובות אלה במשך היום, להכיר את המקומיים, ליהנות מהמסעדות, מהאווירה הנפלאה, מהליכה לאורך הנהר, וכמובן גם מקניות.

בטאקיאמה נחמד לבקר בשוק הבוקר של העיירה בו בעלי משקים מהסביבה באים למכור את מרכולתם, כמו גם חנויות ודוכני פרחים, מאכלים, וכמובן מזכרות.

אסור לפספס את הכפר המשוחזר של הידה  Hida Folk Village אשר נמצא בקצה העיירה. זהו שחזור של כפר עתיק עם בניה אותנטית של בתי עץ עם גגות קש ענקיים. זה אמנם יזכיר לכם מאוד את הכפרים של שיראקוואגו וגוקאיאמה אבל אל תוותרו על הביקור- האוירה במקום היא נפלאה, מעין קיבוץ או מושב פסטורלי, שבו שדות פרחי אירוס והורטנסיה, בריכות וצמחיה רבה, שבילים העוברים בין המבנים העתיקים, גלגל מים וציוצי ציפורים מתוך היער המקיף את המתחם. פשוט נפלא.

עוד חוויה נהדרת בטאקיאמה הוא הבשר- Hida Beef. כמו אחיו המפורסם – הקובה ביף – בשר ואגיו משובח. גם אזור הידה שבאלפים, מפורסם בזכות הבקר המשובח שלו. למרות שמרכז העירה די שומם לאחר החשכה, עדיין תוכלו למצוא בו מספר מסעדות המגישות הידה ביף. חלקן מסעדות של שיפודי בשר, ובחלקן אתם צולים את הבשר בחתיכות קטנות על גריל עגול בעצמכם. המסעדות מציעות לעיתים תפריטים לפי מספר "מסלולים", בהם תקבלו בשר ברמות שונות של מחיר לפי רמת השיוש של הבשר ולפי חלקים שונים של הפרה, ותצלו אותו בעצמכם. לקרניבורים שבינכם מצפה חוויה מושלמת.

שיראקוואגו SHIRAKAWA-GO

הכפר האלפיני של שיראקוואגו זכה כאתר מורשת עולמי בשל ייחודיות הבניה של הבתים שבו. הבניה בסגנון וואדה WADA HOUSE, אשר משמעותה שתי ידיים צמודות, כמו בתנועת התפילה, היא בעצם גגות קש ענקיים אשר נבנו בשיפוע אלכסוני כדי לשמור מן השלג הרב היורד באזור בחורף. גגות הענק של הבתים מאפשרים לגרים בהם לאחסן את תבואתם ומשקם בעת החורף תחת גג אחד.

רוב המטיילים בכפרים של אזור גוקאימה/שיראקווא-גו, מגיעים ליום אחד או לעצירה של כמה שעות בכפר המפורסם Ogimachi. חנו את הרכב בנקודת התצפית המשקיפה על הכפר ורדו ברגל לסיור בין הבתים היפהפיים. בוודאי תשימו לב שהכפריים שבמקום עדיין עובדים את האדמה, למרות כמות התיירים הגדולה והחנויות הרבות שברחוב המרכזי. החוויה בכפר היא מיוחדת. תוכלו לראות בעיקר אנשים מבוגרים החיים בשלווה בין התיירים הרבים, ללכת בין גינות ושבילים צרים, לבקר במקדשים הנחמדים של המקומיים, לקנות בחנויות ולהתענג על גלידת מאצ'ה ירוקה.

יש אף כאלו המבלים בכפר לילה- חוויה נפלאה של לינה בבית עץ אצל משפחה מקומית. שימו לב שהלינה היא כמעט תמיד על הרצפה, וסביר להניח שהשירותים אינם פרטיים.

בית וואדה שיראקוואגו

עמק קיסו KISO VALLEY

בשיפולים הדרומיים של האלפים, בדרך לעיר נאגויה, ניתן למצוא את עמק קיסו אשר הכפרים הציורים שבו מושכים תיירים רבים. האזור מפורסם בזכות דרך הנאקסנדו העתיקה אשר  מגיעה מנאגויה עד לטאקיאמה והיתה עוברת בין הכפרים. מומלץ לנסוע בעמק בדרככם לטאקיאמה או ממנה, ואף לעשות לעשות הליכה של שעתיים (7 ק”מ) בין הכפרים טסומאגו TSUMAGO ומאגומה MAGOME, ביניהם עוברת מסלול הליכה נהדר.

יש המעוניינים ללון באחד משני הכפרים הנ"ל אשר נבנו לאורכה של הדרך העתיקה. זו יכולה להיות חוויה נהדרת של לינה בבתי עץ מסורתיים, אך שימו לב שהלינה היא כמעט תמיד על הרצפה בסגנון יפני, והשירותים והמקלחות משותפים עם יתר המבקרים. אם תרצו מלון עם חדר ושירותים פרטיים תאלצו לנסוע לאחת העיירות הנמצאות כחצי שעה-שעה מהכפרים.

קאמיקוצ’י KAMIKOCHI

בחלקם הצפוני של האלפים היפנים נמצאת קאמיקוצ’י אשר מפורסמת בזכות הטרקים ושבילי הטבע היפים העוברים בין ההרים ובאזור נהר אזוסה ברמה בגובה של 1500 מטרים מעל פני הים. ניתן להזמין בקתות ללינה בעת הטרקים. הזמן הטוב ביותר לבקר במקום הוא בין מאי לאוקטובר. אוקטובר הוא הזמן האידאלי לחזות בצבעי השלכת היפים. אזור קאמאקוצ’י אשר ההרים בו נישאים מעל 3,000 מטרים מעל פני המים מאפשר היכרות בלתי אמצעית עם בעלי חיים רבים דוגמת קופים, דובים וציפורים, ומהצמחייה הייחודית לאזור.

כדי להגיע לתוך השמורה, יש לחנות את הרכב בכניסה, ולקחת שאטל לתוך אזורי ההליכה, ושאטל ליציאה מהשמורה. הנסיעה בין הרי האלפים במיוחד באזור קאמיקוצ'י היא נפלאה, באזור של הרים תלולים, יערות עד, ונופים נפלאים. יש העושים טיול בשמור הלוך חזור מטאקיאמה או ממאטסומוטו, ויש הנשארים ללון בתוך השמורה או מחוצה לה באחד הכפרים.

טיול ליפן, קאמיקוצ'י

המסלול האלפיני

המסלול האלפיני של קורבה KORBE וטאטיאמה TATEYAMA חוצה את הרי האלפים ברכבלים ודרכים סלולות בשלג. שיאו של המסלול מגיע לגובה של 2,450 מטר מעל פני הים, ומסתיים בעיר טויאמה TOYAMA אשר לחוף הים.

ניתן לצאת לטיול מאורגן יומי הלוך חזור ממאטסומוטו או מטאקיאמה. ביום זה תעברו בין מספר רכבלים, רכבות יחודיות ואוטובוסים. במשך 12 שעות של טיול תוכלו לצפות בנופים עוצרי נשימה, לעצור בסכר קורובה היפה ולהכיר את הטבע באזורים הגבוהים. האתר המיוחד ביותר, יחד עם הנופים נפלאים, הוא  "מסדרון השלג".  הכביש שנחסם בשלג שהצטבר בחורף, נחצב ומפונה למעבר רכבים וקירות הקרח שנוצרים כתוצאה מפינוי הנתיב הם מחזה מרהיב. קירות אלה מגיעים לגובה של כמה מטרים, וניתן ללכת ואף לנסוע באוטובוס בין קצוותיהם.

המסלול נפתח רק מאמצע אפריל וקירות הקרח המפורסמים נמסים תוך תקופה של חודש לערך.

יאמאנוצ’י YAMANOUCHI

איזור במחוז נאגנו בו מספר עיירות מרחצאות חמים (ONSEN), שהמפורסם בינהם הוא שיבו אונסן SHIBU ONSEN, אשר בסמוך לפארק הגעשי JIGOKUDANI בו ניתן לראות את קופי השלג היפנים מתרחצים, בעיקר בימי החורף, בבריכות של המעיינות החמים. פארק הקופים ושיבו אונסן מרוחקים כשעה וחצי נסיעה מהעיר מאטסומוטו

טיול ליפן טיפים, קופי מקוק באלפים היפנים

מאטסומוטו MATSUMOTO

אמנם מאטסומוטו אינה בתוך הרי האלפים, אך היא שער הכניסה ממנו מתחילים להיכנס להרים.

העיר השניה בגודלה באזור נאגאנו היא מקום מושבה של הטירה אולי המפורסמת ביותר ביפן, טירת מאטסומוטו היפה. "טירת העורב"  נבנתה מעץ בסוף המאה ה16. בזמן פריחת הדובדבן הגנים סביבה הופכים תפאורה נפלאה לקירות השחורים של הטירה.

אל תפספסו כניסה לטירה- למרות שאינה אחת הגדולות ביפן, היא בהחלט אחת היפות והאותנטיות במדינה.

חילצו את הנעליים, והיכנסו לטירה הבנויה כולה מעץ. בטירה 5 קומות, אשר נגישות במדרגות תלולות, והיא תחזיר אתכם מאות שנים אחורה בזמן. תוכלו לראות את חרכי הירי, את המעברים שנועדו ללוחמים נושאי שיריון, ללמוד על ההיררכיה של כל קומה, ולתצפת על העמק וההרים הפרוסים לרגליה.

תפריט נגישות

Call Now Button