fbpx

טיול בסין למטייל העצמאי  – אופי הטיולים

טיול בסין – מה בדף זה:

הדרכה פרטית

טיול קבוצתי בסין

טיול עצמאי בסין

תחבורה

מלונות בסין

טיול בסין עם מדריך פרטי

רובם המכריע של הטיולים בסין הם טיולים המודרכים באופן פרטי, עם מדריך מקומי הדובר אנגלית, ולרוב גם עם נהג שדובר סינית בלבד. זו הצורה המקובלת ביותר לטייל טיול פרטי בסין, והעלות של הטיול משתנה בצורה ישירה למספר האנשים אשר יוצאים לטיול. משום שכך מתחלקת העלות של נהג ומדריך בין יותר אנשים.

המדריכים בסין הם תמיד מדריכים מקומיים אשר כל אחד מכיר את האיזור שבו הוא גר ועובד.

מומלץ מאוד לשאול אותם על אורח חייהם ועל ההשכלה שלהם והמשפחה שלהם. תגלו שהם מאוד מתעניינים במערב ורוצים ללמוד מכם גם כן.

שימו לב ששינויים ואילתורים אינם כל כך חביבים על המדריכים המקומיים. לא משום שאינם שירותיים, אלא בגלל החשש שלהם מביקורת של הממונים עליהם, דבר שיכול להביא לפיטוריהם. זהו דבר חשוב להבין- על כל משרה בסין יש הרבה יותר מתמודדים מאשר אצלנו. העובד נבחן לא לפי היצירתיות שלו אלא לפי העמידה בכללים, בזמנים ובמחירים.

חלק מהטיולים מציעים ביקור בחנות פעם ביום, דבר שעשוי להוזיל מעט את הטיול. אם אינכם רוצים סיורים כאלה, צריך לוודא זאת מראש.

ישנן חברות ישראליות המציאות טיולים בסין בעלויות ממש נמוכות. זאת משום שהן מבקרות כמעט רק בבייג'ינג, או גם בשאנגחאי. בכל יום מבקרים באתר אחד בלבד, ומשם נוסעים לחנויות הנותנות עמלה למדריכים ולחברה. לעיתים עוברים המטיילים בקבוצות אלה 3-4 חנויות ביום, וחוזרים לאותו שוק מספר פעמים במשך הביקור.

אנחנו בונים טיול בסין ללא ביקור בחנויות עמלה ומקדישים את מירב הזמן לטיול.

הרבה אנשים שואלים לגבי רמת האנגלית של המדריכים. קשה לדעת מראש כי המדריכים עובדים עם מספר חברות. אנחנו משתדלים לעבוד עם חברות העובדות עם מדריכים מעולים, אך אין דרך לדעת או להזמין מראש מדריך מסויים.

לגבי הדרכה בעברית- אין כמעט מדריכים הדוברים עברית. אם מצאתם אחד כזה, זה בוודאי סטודנט ישראלי או ישראלי הגר בסין. שימו לב של קבוצה מחייבת בהדרכה של סיני מקומי המאושר על ידי הממשלה, כמו בכל מקום בעולם.

טיול קבוצתי בסין

נשמח לארגן עבורכם טיול לקבוצה סגורה עם מדריך ישראלי מהארץ. טיולים בסין לקבוצות עם הדרכה מהארץ מקובלים בדרך כלל ממספר של 14 איש ויותר, בגלל העלות של המדריך הישראלי המתחלקת בין יותר אנשים.

טיולי יום קבוצתיים קיימים בסין אך אינם מקובלים, פשוט משום שרמתם נמוכה מאוד. ברוב המקרים יצרפו אתכם לקבוצה עם סינים, וכמעט תמיד תבזבזו זמן יקר בחנויות עמלה.

טיול עצמאי לסין

טיול עצמאי לסין הוא אפשרי ויוצא דופן. שימו לב שהאתגר של טיול בסין לבדכם הוא השפה.

הסינים אינם דוברי אנגלית, ולמרות שתוכלו למצוא אנשים צעירים בערים הגדולות שיבינו אתכם, קשה להסתמך על זה, ותצטרכו ללמוד כמה מילים. בנוסף- השילוט הוא בסינית, במיוחד בכל מה שקשור לאוטובוסים.

המעבר ברכבות הוא קל יותר בשל השילוט, אך הכרטיסים כתובים בסינית, והסדרנים הנחמדים בד"כ דוברי סינית בלבד. בערים הגדולות יש בתחנות הרכבת משרד כרטיסים לזרים בלבד. זה יחסוך מכם את העמידה בתור ותוכלו לדבר עם המוכרים באנגלית. עדיף להיעזר בסוכנות מקומית במידה ואתם צריכים העברות מורכבות יותר וטיולים אתגריים.

אנחנו מספקים את כל השירותים הדרושים למי שמתכנן טיול עצמאי לסין. זה כולל מדריכים צמודים, משום שהטיול בסין בעצמכם הוא מאתגר, ועדיף שיהיה לידכם מישהו דובר אנגלית וסינית. כך גם שתוכלו להזמין אוכל במסעדה מבלי לשבור את הראש כל פעם מחדש.

נהיגה עצמאית בסין אינה מקובלת ואינה מומלצת למי שאינו קורא את השפה הסינית, ואינו מכיר את המסלולים. מעטים מאוד הזרים שנוהגים בסין (צריך רשיון מקומי) וגם הם כאלה שגרים בערים.

מתכננים טיול עצמאי לסין? הצטיידו בספר הדרכה טוב ועדכני, קנו שיחון כדי שתוכלו לנסות ולתקשר עם המקומיים, והתאזרו בהרבה סבלנות

תחבורה

טיסות פנים בסין

סין היא מדינת ענק, גודלה כיבשת ולכן הטיולים בסין מצריכים טיסות פנים אשר יכולות להיות מעל 3 שעות לטיסה. דרושה היכרות עם זמני הטיסות ומיקום שדות התעופה, וכמוכן העברה מהשדה ולשדה התעופה.

אנחנו כמובן דואגים לבנות את הטיול לפי מסלול הטיסות הנכון ודואגים שיחכו לכם בכל שדה תעופה.

רכבות בסין

בחלק גדול של הטיולים בסין אנחנו משתמשים ברכבת מהירה. מערכת הרכבות בסין היא מהטובות בעולם וקיימים היום קווי רכבת בין הערים המרכזיות המאפשרים נסיעה של רכבת מהירה. רכבת זו מקצרת ביותר מחצי את זמן הנסיעה לעומת מה שהיה בעבר.

קו בייג'ינג-שיאן ברכבת מהירה נמשך כ-5 וחצי שעות במקום 12 שעות ורכבת לילה. אותו הזמן כמעט נמשכת הנסיעה בין בייג'ינג לשאנגחאי. בהחלט אפשר להזמין מחלקה שניה בישיבה, משום שההבדלים בינם לבין מחלקה ראשונה הם במספר המושבים בלבד.

הרכבות הארוכות אשר מצריכות לינה על הרכבת הן חוויה בפני עצמה. ברובן יש רמת Hard Sleepers עם 6 מיטות בתא פתוח, ורמת Soft Sleepers עם 4 מיטות נוחות בתא סגור. לעיתים ישנם גם חדרים זוגיים עם שירותים.

חוויה מיוחדת מאוד היא הנסיעה מבייג'ינג ללאהסה האורכת מעל יומיים וחוצה את הרמה הטיבטית בפרוייקט ההנדסי הגדול ביותר בעולם. בקו זה  900 הקילומטרים האחרונים עוברים יותר ממחציתם על גשרים או בתוך מנהרה.

אוטובוסים

אנחנו כמעט שאיננו משתמשים באוטובוסים משום שהם מצריכים הבנה ולו קטנה בשפה הסינית או היעזרות באדם דובר סינית

מלונות בסין

רמת המלונות בסין משתנה ממקום למקום. רמתם של המלונות שונה מבמערב. למרות שברובם החדרים מרווחים, וארוחות הבוקר הן מערביות, רמת הניקיון או האחזקה תלויה ברשת המחזיקה אותם או בבעלים עצמם.

אל תצפו תמיד למלונות מפנקים כמו בתאילנד אך בהחלט תוכלו למצוא מלונות מפוארים ביותר או מלונות בוטיק הבנויים בתוך חצרות עתיקות או בתוך טבע ירוק כמו בסביבת יאנגשואו.

מחירי המלונות קשורים הרבה פעמים למיקומם ולרמת התחזוקה שלהם, ולא רק למספר הכוכבים שלהם. מלונות במרכז שאנגחאי הם יקרים בצורה משמעותית (לפעמים מחיר כפול) מאלו הנמצאים מעט רחוק יותר מכיכר העם וטיילת הבונד. המצב טוב יותר בבייג'ינג בה ישנם גם מלונות טובים במחירים סבירים במקומות מרכזיים בעיר.

מחפשים עוד מידע? חיזרו לעמוד הראשי של טיול לסין

מחפשים מידע פשוט ומרוכז על טיול עצמאי לסין?  צפו בסרטון

מתכננים טיול בסין?
רוצים שנארגן את הטיול עבורכם?
איש העולם- המומחים לטיול בסין

השאירו לנו פרטים ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם, או התקשרו אלינו
02-5791-791
The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.
Call Now Button