fbpx
  • ניו זילנד, אוסטרליה - עונה מומלצת לטיול, ומידע למטייל

    טיול בניו זילנד

ניו זילנד, אוסטרליה – עונה מומלצת לטיול, ומידע למטייל

טיול לניו זילנד ואוסטרליה – לפני הטיסה

עונה מומלצת לטיול

טיסות וויזות

מה להביא / לא להביא

אופי הטיולים

עונה מומלצת לטיול – ניו זילנד ואוסטרליה

ניו זילנד עונה מומלצת לטיול

העונות בחצי הכדור הדרומי הפוכות לישראל ולכן עונה מומלצת לטיול בניו זילנד הוא בתקופת הסתיו- חורף הישראלי, בין החודשים אוקטובר לסוף אפריל. ככול שתהיו בנקודה צפונית יותר, מזג האויר יהיה חם יותר, ולדרום ניו זילנד כדאי להגיע בין החודשים נובמבר עד סוף אפריל (בעיקר לאלו הרוצים להזמין טרקים או לעשות הליכות בהרים, גם בטונגרירו).
שימו לב שהקיץ בניו זילנד הוא אמנם עונה חמה (יחסית) אבל הוא מזכיר יותר חורף ישראלי (במיוחד באי הדרומי). בניו זילנד בכלל, ובמקומות הדרומיים והגבוהים בפרט, מזג האויר הוא הפכפך ויכול להיות קיצוני. שינויים בין יום שמש נפלא לסופת שלגים, הם עניין של חצי שעה-שעה במקומות כמו האלפים הניו זילנד, ובאזור טונגרירו. סופות, גשמים עזים, ומפולות בוץ החוסמות את הכבישים, הם עניין של הרגל, גם בקיץ הניו זילנדי. וזה מבלי להתייחס לרעידות האדמה האדירות שפוקדות את שני האיים אחת לכמה שנים.

כל זה אינו אמור להרתיע אתכם מלטייל במדינה היפהפייה הזו. קחו בחשבון שהניו זילנדים יודעים כיצד לפעול ולעבוד במסגרת מזג האויר ההפכפך, ודבר מקובל בניו זילנד הוא לדרג את הערים לפי מספר ימי השמש הממוצעים בשנה. אך הבינו אם לעיתים שייט או טיול מתבטל בשל מזג האויר- זה דבר שכיח.

יחד עם עונה מומלצת לטיול מבחינת מזג האויר, יש לשים לב לתאריכים ושבועות שבהם יש להזמין מקומות לינה ואטרקציות זמן רב מראש:

  • תקופת חג המולד והשנה הלועזית החדשה (סוף דצמבר עד תחילת ינואר). זהו זמן עמוס, משום שמטיילים רבים מגיעים כדי לחזות בשנה החדשה ראשונים, בגלל קרבתה של ניו זילנד לקו התאריך.
  • ראש השנה הסיני (תאריך שמשתנה כל שנה- בין סוף ינואר לתחילת-אמצע פברואר). למרות שתאריכי ראש השנה הסינית הם עונה מומלצת מאוד לטיול אל ניו זילנד, מבחינת מזג האויר, זהו גם זמן בו המלונות בתפוסה מלאה. מומלץ להזמין מקומות לינה כמה חודשים, ואף מעל לחצי שנה מראש לתאריכים אלה. המקומות העיקריים  שעשויים להיות מלאים בתקופה זו הם: אוקלנד, קווינסטאון, טה אנאו (מילפורד סאונד), האי סטיוארט, הר קוק ועוד.

לסיכום- אם אתם מתכוונים לטייל בניו זילנד, עונה מומלצת לטיול היא בין אוקטובר לסוף אפריל, אך מומלץ להזמין מקומות לינה ורכבים שכורים, כמה חודשים מראש. תוכלו לטייל בין נובמבר לאמצע דצמבר, ובמרץ-אפריל כדי להימנע מבעיה של זמינות, וכך להזמין אולי סמוך יותר למועד הטיול.

חודשי החורף של ניו זילנד (מאי עד ספטמבר), הם פחות מתויירים בשל טמפרטורות נמוכות, בעיקר באי הדרומי. זה אינו בהכרח אומר שזו אינה עונה מומלצת, אבל אם אתם רוצים להגיע בחורף הניו זילנדי התכוננו לכך בהתאם. זה זמן שאין בו תיירים כמעט, והוא נפלא לסקי. יש גם פחות משקעים בחורף ברוב המדינה, אך מצד שני כבישים עלולים להיות סגורים, או מסלולי הליכה ואטרקציות שלא יפתחו בגלל הקרח, או בגלל מחסור בביקוש ובכח אדם.

אוסטרליה עונה מומלצת לטיול

העונות באוסטרליה, בעיקר בדרומה, חופפות לניו זילנד. מזג האויר באוסטרליה, חם יותר ברוב היבשת, מאשר בניו זילנד. בסידני, במלבורן ובדרום ניתן לטייל כמעט כל השנה אך עונה מומלצת היא החודשים אוקטובר עד אפריל הנוחים יותר, עם מזג אויר נעים.
עונה מומלצת לטיול בצפון אוסטרליה, היא שונה והפוכה לחלוטין מדרום אוסטרליה ומבניו זילנד.
מזג האויר בצפון אוסטרליה ובמרכזה הוא תמיד חם יותר ממזג האויר באזור סידני ומלבורן. העונות בצפון אוסטרליה מתחלקות לעונה יבשה, ולעונה רטובה, בשל היותו של האזור סאב טרופי- טרופי.
החודשים מאי עד אוקטובר הם "החורף" בצפון אוסטרליה, או יותר נכון העונה היבשה. זו עונה מומלצת לטיול במקומות כמו קקאדו נזיונל פארק, קימברלי, קייפ יורק ואזור צפון קווינסלנד. בעונה זו הצפון יבש יחסית, ונעים לטיול.
בין דצמבר לפברואר פורצות סופות גשמים רבות, הכבישים נחסמים לעיתים ודרכי העפר הופכות בוציות ובלתי עבירות כמעט. חלק גדול משמורות הטבע והאטרקציות בצפון אוסטרליה סגורות למטיילים.
עונה מומלצת לטיול במדבר ובמרכז אוסטרליה:
רב שטחה של אוסטרליה הוא מדבר לא מיושב. בכדי להגיע לטיול במדבר יש לטוס או לנסוע מספר ימים בין האתרים הפופולריים כמו אליס ספרינגס, ואולורו- איירס רוק.
העונות ומזג האויר במרכז אוסטרליה מזכיר את צפון המדינה מבחינת שינויי טמפרטורה לפי התאריכים. בין דצמבר לפברואר הטמפרטורות יכולות להגיע ל35 מעלות ביום ואף הרבה למעלה מכך- אין זה אומר שלא מטיילים בתאריכים אלה- אמנם הטמפרטורות גבוהות, אבל בכל מקרה מטיילים רק בשעות הבוקר המוקדמות ואחר הצהריים, ואף לאחר השקיעה.
עונת השיא לטיול במדבר היא בין יוני לאוגוסט כאשר הטמפרטורות ביום הן בסביבות 20 מעלות ,ובערב יכולות לצנוח ל4 מעלות צלזיוס. עוד עונה מומלצת ביותר לטייל במדבר של מרכז אוסטרליה הן עונות המעבר- בין פברואר למאי ובין ספטמבר לנובמבר.

איך לבחור מתי לטייל?

מסובך? לא יודעים מתי לטייל? – רוב המטיילים בונים את הטיול לפי העונה בניו זילנד במידה שהם רוצים לטייל באחות השכנה, משום שבה העונות יותר חד משמעיות, ואז מגיעים לאוסטרליה.
בגלל שבאוסטרליה לרוב מזג האויר חם יותר, רוב המטיילים מבקרים בה לאחר הטיול בניו זילנד.
אם אתם רוצים להתמקד בעיקר בצפון אוסטרליה- תכננו את הטיול לפי העונה המומלצת לטיול בצפון היבשת- עונות המעבר (מרץ עד מאי או ספטמבר עד נובמבר).
מומלץ מאוד להיות במלבורן בזמן האירוע הספורטיבי החשוב במדינה- ה"מלבורן קאפ", מרוץ הסוסים המסורתי, בו כל המדינה עוצרת וחלק גדול מהאנשים אוהבים להמר, ולו ליום אחד. המרוץ נערך פעם בשנה ביום שלישי הראשון של חודש נובמבר.
גם ראש השנה הוא אירוע נפלא בסידני. גשר הנמל מואר בזיקוקים נפלאים.
עוד תאריך נהדר הוא תחרות הגרנד סלאם של הטניס- "The Australian Open" הנערכת גם היא במלבורן בסוף ינואר. במידה ואין לכם כרטיסים תוכלו להינות כמו שאר התושבים ממסכי ענק המוצבים בפארקים בערים הגדולות.
ואם "נפלתם" על זמן של הגביע העולמי בראגבי, יש לכם מזל גדול. כל הפאבים יהיו מלאים בצופים נלהבים (גם בניו זילנד).

טיסות

טיסות לניו זילנד

עלות הטיסות לניו זילנד נעה בין 1700$ ל-2500$ לכרטיס במחלקת תיירים, תלוי במועד ההזמנה ובמועד הטיסה. אין כמובן טיסה ישירה לניו זילנד אלא דרך יעד או שני יעדי ביניים, ורובן המכריע נוחת באוקלנד. הטיסות הנוחות יותר בדרך כלל מהארץ עוברות בהונג קונג, סיאול או בנגקוק. ישנן גם טיסות דרך יפן ודרך אוסטרליה. בטיסה לכיוון ניו זילנד סביר להניח שתנחתו בתום שני ימים קלנדריים. בדרך חזרה, בגלל שאתם טסים מערבה "נגד השעון", תוכלו לעיתים לנחות בערב למחרת.
קחו בחשבון שגם הטיסה חזרה תצא ככל הנראה מאוקלנד, אלא אם כן החלטתם לטוס לאוסטרליה.

טיסות לאוסטרליה

טיסות לאוסטרליה הן זולות במעט, אבל שילוב של אוסטרליה וניו זילנד (טיסה של כ3 -3.5 שעות בין המדינות) ייקר את הטיסה.

בתוך המדינות יש טיסות בין יעדים רבים אבל מומלץ להזמינן לפני ההגעה כי הן מתמלאות מהר, וחלק מטיסות הפנים הישירות יוצא פעם ביום או ביומיים (לדוגמא מלבורן לאיירס רוק). חלק מטיסות הפנים הן טיסות של חברות לואו קוסט וצריך לוודא שהמחיר כולל את המזוודה שלכם.

ויזות

לניו זילנד לא דרושה ויזת כניסה לישראלים אבל מאוקטובר 2019 חייבים להוציא אונליין כרטיס תייר (עלות 47 NZD) לפני הכניסה למדינה.לפרטים הכנסו:

https://www.newzealandetavisa.com/application

אוסטרליה מחייבת ויזה, ותהליך הנפקת הויזה אורך לעיתים כחודש- התכוננו מראש. עלות הויזה היא כ-100$, ובתהליך תצטרכו למלא טפסים המעידים על מרכז חיים בישראל. ישנן מספר חברות המתמחות בטיפול בהנפקת ויזה לאוסטרליה.
לפרטים נוספים הכנסו לכתובת:
http://israel.embassy.gov.au/tavv/heb_0003.html

מה להביא / לא להביא איתכם לטיול בניו זילנד ואוסטרליה


טיול לניו זילנד

להביא-

רצוי להביא מעיל טוב אשר עמיד בגשם ובשלג, ויחד עם זאת "נושם". מעילי גורטקס הם מעולים, למרות שאינם זולים. אל תסתפקו במעיל גשם דק או במעיל פוך- שניהם עשויים להשאיר אתכם רטובים- בעיקר אם אתם רוצים לעשות הליכות בהרים. מזג האויר יכול להשתנות תוך דקות מספר מיום שמש נפלא לסופת שלגים (גם בקיץ). אם אינכם רוצים לקנות מעיל גורטקס או לא יכולים להיסחב איתו, לעיתים תוכלו להשכיר מעיל כזה, בעיקר בעיירות הקרובות דוגמת קווינסטאון או טאופו.
גם נעלי הליכה הם חובה, עדיף נגד מים. בניו זילנד ניתן גם לקנות גרביים מצמר וריפוד כותנה מבפנים- אפילו בתחנות דלק.
לצלמים- כדאי להביא עדשה רחבה לצילומים פנורמיים, ועדשה לטווח ארוך במידה ותרצו לצלם ציפורים. כדאי מאוד להביא פילטר פולוריזר (מקטב) לצבעים חדים יותר. שימו לב שכאשר תמקדו את המצלמה על השלג הזוהר, יתר התמונה תצא כהה מאוד.
במידה ואתם נוהגים- הביאו רישיון בינלאומי שהוצאתם במ.מ.ס.י.
וחשוב ביותר- אם ברצונכם לטייל בשיא העונה- הזמינו טיסות ובעיקר מקומות לינה זמן רב מראש. העיירות הפופולריות בדרום המדינה הן בגודל של לא יותר מ10,000 תושבים ומספר המלונות מועט. לגבי טרקים- הזמינו את הבקתות לטרקים הפופולריים (מילפורד, אייבל טזמן) לפחות חצי שנה מראש.

לא להביא-

בשום פנים ואופן אל תביאו איתכם אוכל המורכב מזרעים או צמחים חיים. אזהרה זו תקפה גם לאוסטרליה. המנעו בכלל מלהביא איתכם אוכל, גם אם הוא בשקיות או ארוז בוואקום. רשויות ההגירה בניו זילנד מאוד מחמירות עם תיירים ואתם עלולים לספוג כנס כבד. בידקו שהנעלים שלכם יבשות ונקיות ואין בהן בוץ (כן, עד כדי כך!) והבינו את הרצון של הניו זילנדים שחיים במדינת איים שלא לאפשר לזנים פולשים למצוא בית חדש במדינתם. סביר להניח שלאחר היציאה מהמטוס יפתחו את המזוודה שלכם לבדיקה, בעיקר אם באתם מאסיה.
במידה ושכחתם, ובכל זאת הבאתם- הצהירו על כך בפני הרשויות לפני שהם יגלו זאת בעצמם וכך תחסכו מעצמכם קנס ומבוכה.

חשמל- בשתי המדינות החשמל הוא כמו בישראל 230-220 וולט ותקע משולש. אין צורך בשנאי מתח, ואם השקע לא יתאים בדיוק תמיד תוכלו לקנות מתאם.

טיול לאוסטרליה

להביא-

חובה להצטייד בויזה כמובן.
כדאי מאוד להביא בגדים חמים למקרה של מזג אויר קריר בעיקר בערבים, ובגדים קצרים, בגדי ים וסנדלים טובות, בעיקר אם אתם מתכוננים לטייל בכמה מקומות ביבשת.
מומלץ מאוד להביא משקפת- כמות הציפורים היפהפיות ומלאות הצבעים באוסטרליה היא פשוט נפלאה. אם אתם רוצים גם לצלם עדיף להביא עדשה של 300 מ"מ ויותר.

לא להביא-

כמו בניו זילנד- לא להביא אוכל אתכם, זרעים, או צמחים חיים. עדיף לא להביא גם אוכל סגור כי יכול להיות שיחרימו לכם אותו

אופי הטיולים

טיול לניו זילנד

רב הטיולים שאנחנו מארגנים בניו זילנד הם על בסיס רכב שכור ונהיגה עצמאית. אנחנו גם מארגנים טיולים המבוססים על הסעות משותפות וטיולים היוצאים מהמלון וחזרה.
הטיול בנוי כך שבחלק מהמקרים נוסעים מרחק של בין 150-250 ק"מ כדי לעבור ממקום למקום, וביום למחרת נשארים לטיול וללילה נוסף מבלי צורך לנהוג. ישנם גם ימים בהם נוהגים ועוצרים לאטרקציה, וממשיכים לנהוג ביום למחרת, כמובן בהתאם לזמן שברשותכם.
אנחנו מזמינים את כל המלונות והטיולים מראש משום שהמלונות מתמלאים מהר מאוד בעיקר בשיא העונה.
ניתן גם להשכיר קרוואן, אך קחו בחשבון שתצטרכו לשלם גם על מקום לעצירה ללילה ב- "קרוואן פארק" המספק שירותים, חשמל, מים אוכל ושטח מגודר ובטוח. לא מקובל לעצור בניו זילנד באמצע שום מקום.
שימו לב- הטיולים באתרים פופולריים והחשובים ברובם מצריכים כרטיס ל"אטרצקציה": דוגמת שייט מעבורת בפיורדים, שייט בסירת מרוץ, נסיעה מודרכת ברכב 4X4, טיולים קצרים מודרכים במרכזים של בע"ח כמו אזור הפינגוונים והאלבטרוסים, שייט לוויתנים, טיסה מעל הקרחונים או טיול המשלב בין האטרקציות כמו שייט+ רכב 4X4 + הליכה.
ישנן כמובן הליכות רבות שאפשר לעשות ללא צורך בתשלום: דוגמת הטונגרירו קרוסינג, או הליכות שתוכלו לעשות בדרך כשתרצו לעצור ולגוון את הנסיעות הארוכות. מצד שני- ניו זילנד היא מדינה שבה המקומות המעניינים ביותר מצריכים תשלום. לא יתנו לכם להכנס לשמורה ללא הדרכה או כרטיס לפי הכללים של המקום. הניו זילנדים שומרים על הטבע ועל בע"ח כי זו המורשת העיקרית שלהם. ברוב המקרים אין אפשרות ללכת ללא הדרכה או להגיע למקום יוצא דופן ולהינות ממנו מבלי תשלום על טיול מודרך. מצב זה שונה מהטיולים שאנו מכירים בשמורות הטבע בארה"ב או אפילו בישראל. משום כך גם עלות הטיול גבוהה יותר ולעיתים מחייבת הזמנה של מקומות מראש. בטרקים מוסדרים בטבע, חובה להזמין ולשלם על מיטה בבקתה, ואפילו על מקום להציב אוהל, משום שמספר המקומות מועט ואתם גם משתמשים בשירותים שהבקתה מאפשרת. יש מקומות שאין צורך לשלם אם אתם עושים הליכה חד יומית בחלק קצר (בד"כ כלל הלוך חזור, כמו שמקובל לעשות ביום הראשון של טרק הרוטברן), ולא נשארים ללון בשמורה. אסור ללון במקום שאינו מיועד לכך!

טיול לאוסטרליה

הטיול באוסטרליה שונה מבניו זילנד בגלל סיבה מאוד ברורה- המרחקים.
לאלו מכם אשר יש כמה חודשים לטיול- מומלץ להשכיר או אף לקנות רכב.
אך אם אתם רוצים להספיק לראות מספר אתרים בשבוע- שלושה שבועות, אין טעם "לבזבז" שבוע בנסיעה בין אולורו לקיירנס. הנסיעה אומנם מרתקת, אבל אוסטרליה היא מדינה מאוד ריקה, ולמרות ששטחה הוא כשטח ארה"ב ללא אלסקה, לא תמצאו יותר מידי אטרקציות ועיירות מעניינות בדרך, פשוט משום שאין.
אנחנו מארגנים טיולים עם טיסה ממקום למקום. שימו לב שלעיתים הטיסה יוצאת רק פעם ביום, או אפילו פעם ביומיים (לדוגמה מלבורן לאולורו) ולכן חובה להזמין את הטיסות ולארגן את כל הטיול כמה חודשים מראש. הטיסות בין האתרים המרכזיים הן בד"כ בין שעה וחצי לשלוש שעות .
בהגיעכם ליעד, אנחנו מזמינים עבורכם העברה משדה התעופה למלון וטיול קבוצתי (זול בכמה מונים מטיול פרטי) שיאסוף אתכם מהמלון ויחזיר אתכם למלון בסוף היום.
אופי טיול זה, המצריך טיסות, העברות מ/ל שדה התעופה, וטיולים של ימים מלאים מייקר את הטיול באוסטרליה לעומת ניו זילנד.

מתכננים טיול לניו זילנד ואוסטרליה? צפו בסרטון

מידע מורחב על ניו זילנד ואוסטרליה בעמודים הבאים:

מתעניינים בטיול לניו זילנד ואוסטרליה ורוצים שנארגן הכל עבורכם?

 צרו איתנו קשרArray

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

תפריט נגישות

Call Now Button