• לפני הטיסה לאוסטרליה וניו זילנד

    טיול בניו זילנד

לפני הטיסה לאוסטרליה וניו זילנד

טיול בניו זילנד ואוסטרליה – לפני הטיסה

טיסות וויזות

מתי לנסוע?

מה להביא / לא להביא

אופי הטיולים

טיסות לניו זילנד ואוסטרליה

עלות הטיסות לניו זילנד נעה בין 1700$ ל-2500$ לכרטיס במחלקת תיירים, תלוי במועד ההזמנה ובמועד הטיסה. אין כמובן טיסה ישירה לניו זילנד אלא דרך יעד או שני יעדי ביניים, ורובן המכריע נוחת באוקלנד. הטיסות הנוחות יותר בדרך כלל מהארץ עוברות בהונג קונג, סיאול או בנגקוק. ישנן גם טיסות דרך יפן ודרך אוסטרליה. בטיסה לכיוון ניו זילנד סביר להניח שתנחתו בתום שני ימים קלנדריים. בדרך חזרה, בגלל שאתם טסים מערבה “נגד השעון”, תוכלו לעיתים לנחות בערב למחרת.
קחו בחשבון שגם הטיסה חזרה תצא ככל הנראה מאוקלנד, אלא אם כן החלטתם לטוס לאוסטרליה.
טיסות לאוסטרליה הן זולות במעט, אבל שילוב של אוסטרליה וניו זילנד (טיסה של כ3 -3.5 שעות בין המדינות) ייקר את הטיסה.

בתוך המדינות יש טיסות בין יעדים רבים אבל מומלץ להזמינן לפני ההגעה כי הן מתמלאות מהר, וחלק מטיסות הפנים הישירות יוצא פעם ביום או ביומיים (לדוגמא מלבורן לאיירס רוק). חלק מטיסות הפנים הן טיסות של חברות לואו קוסט וצריך לוודא שהמחיר כולל את המזוודה שלכם.

​ ויזות

לניו זילנד לא דרושה ויזת כניסה לישראלים.
אוסטרליה מחייבת ויזה, ותהליך הנפקת הויזה אורך לעיתים כחודש- התכוננו מראש. עלות הויזה היא כ-100$, ובתהליך תצטרכו למלא טפסים המעידים על מרכז חיים בישראל. ישנן מספר חברות המתמחות בטיפול בהנפקת ויזה לאוסטרליה.
לפרטים נוספים הכנסו לכתובת:
http://israel.embassy.gov.au/tavv/heb_0003.html

מתי לנסוע לטיול בניו זילנד ואוסטרליה

ניו זילנד
העונות בחצי הכדור הדרומי הפוכות לישראל ולכן הזמן הטוב ביותר לטייל בניו זילנד הוא בתקופת הסתיו- חורף הישראלי, בין החודשים אוקטובר לאפריל. ככול שתהיו בנקודה צפונית יותר, מזג האויר יהיה חם יותר, ולדרום ניו זילנד כדאי להגיע בחודשים נובמבר (בעיקר לאלו הרוצים להזמין טרקים או לעשות הליכות בהרים, גם בטונגרירו).
שימו לב שבתקופת ראש השנה הסיני (סוף ינואר תחילת פבראור) המלונות בתפוסה מלאה ודרוש להזמין מקומות באוקלנד ובקווינסטאון מעל לחצי שנה מראש לתאריכים אלה.
גם תקופת חג המולד והשנה הלועזית החדשה הם זמן עמוס, משום שמטיילים רבים מגיעים כדי לחזות בשנה החדשה ראשונים, בגלל קרבתה של ניו זילנד לקו התאריך.

אוסטרליה
העונות באוסטרליה, בעיקר בדרומה, חופפות לניו זילנד. מזג האויר באוסטרליה חם יותר ברוב היבשת מבניו זילנד. בסידני במלבורן ובדרום ניתן לטייל כמעט כל השנה אך מקובל להגיע בחודשים אוקטובר עד מרץ הנוחים יותר עם מזג אויר נעים.
בצפון אוסטרליה, העונות מתחלקות לעונה יבשה ועונה רטובה, כיאה לאיזור סאב טרופי- טרופי. בחודשים יולי אוגוסט הצפון יבש יחסית ומדצמבר לפברואר פורצות סופות גשמים רבות. בכל מקרה, מזג האויר בצפון אוסטרליה ובמרכזה הוא כמעט תמיד חם יותר ממזג האויר באיזור סידני ומלבורן.
מזג האויר במרכז אוסטרליה מזכיר את צפון המדינה לפי התאריכים, אבל דווקא בגלל הטמפרטורות הגבוהות- בין דצמבר לפברואר הטמפרטורות יכולות להגיע ל35 מעלות ביום – הזמן הטוב ביותר להגיע הוא בעונות המעבר- בין פברואר למאי ובין ספטמבר לנובמבר, או בעונת השיא בין יוני לאוגוסט כאשר הטמפרטורות ביום הן בסביבות 20 מעלות ,ובערב יכולות לצנוח ל4 מעלות צלזיוס
מסובך? לא יודעים מתי לטייל? – רוב המטיילים בונים את הטיול לפי העונה בניו זילנד במידה שהם רוצים לטייל באחות השכנה, משום שבה העונות יותר חד משמעיות, ואז מגיעים לאוסטרליה.
בגלל שבאוסטרליה לרוב מזג האויר חם יותר, רוב המטיילים מבקרים בה לאחר הטיול בניו זילנד.
אם אתם רוצים להתמקד בעיקר בצפון אוסטרליה- תכננו את הטיול לפי עונות המעבר (מרץ עד מאי או ספטמבר עד נובמבר)
מומלץ מאוד להיות במלבורן בזמן האירוע הספורטיבי החשוב במדינה- ה”מלבורן קאפ”, מרוץ הסוסים המסורתי, בו כל המדינה עוצרת וחלק גדול מהאנשים אוהבים להמר, ולו ליום אחד. המרוץ נערך פעם בשנה ביום שלישי הראשון של חודש נובמבר.
גם ראש השנה הוא אירוע נפלא בסידני. גשר הנמל מואר בזיקוקים נפלאים.
עוד תאריך נהדר הוא תחרות הגרנד סלאם של הטניס- “The Australian Open” הנערכת גם היא במלבורן בסוף ינואר. במידה ואין לכם כרטיסים תוכלו להינות כמו שאר התושבים ממסכי ענק המוצבים בפארקים בערים הגדולות.
ואם “נפלתם” על זמן של הגביע העולמי בראגבי, יש לכם מזל גדול. כל הפאבים יהיו מלאים בצופים נלהבים (גם בניו זילנד).

מה להביא / לא להביא איתכם לטיול בניו זילנד ואוסטרליה


ניו זילנד
להביא-
רצוי להביא מעיל טוב אשר עמיד בגשם ובשלג, ויחד עם זאת “נושם”. מעילי גורטקס הם מעולים, למרות שאינם זולים. אל תסתפקו במעיל גשם דק או במעיל פוך- שניהם עשויים להשאיר אתכם רטובים- בעיקר אם אתם רוצים לעשות הליכות בהרים. מזג האויר יכול להשתנות תוך דקות מספר מיום שמש נפלא לסופת שלגים (גם בקיץ). אם אינכם רוצים לקנות מעיל גורטקס או לא יכולים להיסחב איתו, לעיתים תוכלו להשכיר מעיל כזה, בעיקר בעיירות הקרובות דוגמת קווינסטאון או טאופו.
גם נעלי הליכה הם חובה, עדיף נגד מים. בניו זילנד ניתן גם לקנות גרביים מצמר וריפוד כותנה מבפנים- אפילו בתחנות דלק.
לצלמים- כדאי להביא עדשה רחבה לצילומים פנורמיים, ועדשה לטווח ארוך במידה ותרצו לצלם ציפורים. כדאי מאוד להביא פילטר פולוריזר (מקטב) לצבעים חדים יותר. שימו לב שכאשר תמקדו את המצלמה על השלג הזוהר, יתר התמונה תצא כהה מאוד.
במידה ואתם נוהגים- הביאו רישיון בינלאומי שהוצאתם במ.מ.ס.י.
וחשוב ביותר- אם ברצונכם לטייל בשיא העונה- הזמינו טיסות ובעיקר מקומות לינה זמן רב מראש. העיירות הפופולריות בדרום המדינה הן בגודל של לא יותר מ10,000 תושבים ומספר המלונות מועט. לגבי טרקים- הזמינו את הבקתות לטרקים הפופולריים (מילפורד, אייבל טזמן) לפחות חצי שנה מראש.

לא להביא-
בשום פנים ואופן אל תביאו איתכם אוכל המורכב מזרעים או צמחים חיים. אזהרה זו תקפה גם לאוסטרליה. המנעו בכלל מלהביא איתכם אוכל, גם אם הוא בשקיות או ארוז בוואקום. רשויות ההגירה בניו זילנד מאוד מחמירות עם תיירים ואתם עלולים לספוג כנס כבד. בידקו שהנעלים שלכם יבשות ונקיות ואין בהן בוץ (כן, עד כדי כך!) והבינו את הרצון של הניו זילנדים שחיים במדינת איים שלא לאפשר לזנים פולשים למצוא בית חדש במדינתם. סביר להניח שלאחר היציאה מהמטוס יפתחו את המזוודה שלכם לבדיקה, בעיקר אם באתם מאסיה.
במידה ושכחתם, ובכל זאת הבאתם- הצהירו על כך בפני הרשויות לפני שהם יגלו זאת בעצמם וכך תחסכו מעצמכם קנס ומבוכה.

חשמל- בשתי המדינות החשמל הוא כמו בישראל 230-220 וולט ותקע משולש. אין צורך בשנאי מתח, ואם השקע לא יתאים בדיוק תמיד תוכלו לקנות מתאם.

אוסטרליה
להביא-
חובה להצטייד בויזה כמובן.
כדאי מאוד להביא בגדים חמים למקרה של מזג אויר קריר בעיקר בערבים, ובגדים קצרים, בגדי ים וסנדלים טובות, בעיקר אם אתם מתכוננים לטייל בכמה מקומות ביבשת.
מומלץ מאוד להביא משקפת- כמות הציפורים היפהפיות ומלאות הצבעים באוסטרליה היא פשוט נפלאה. אם אתם רוצים גם לצלם עדיף להביא עדשה של 300 מ”מ ויותר.
לא להביא-
כמו בניו זילנד- לא להביא אוכל אתכם, זרעים, או צמחים חיים. עדיף לא להביא גם אוכל סגור כי יכול להיות שיחרימו לכם אותו

אופי הטיולים

ניו זילנד
רב הטיולים שאנחנו מארגנים בניו זילנד הם על בסיס רכב שכור ונהיגה עצמאית. אנחנו גם מארגנים טיולים המבוססים על הסעות משותפות וטיולים היוצאים מהמלון וחזרה.
הטיול בנוי כך שבחלק מהמקרים נוסעים מרחק של בין 150-250 ק”מ כדי לעבור ממקום למקום, וביום למחרת נשארים לטיול וללילה נוסף מבלי צורך לנהוג. ישנם גם ימים בהם נוהגים ועוצרים לאטרקציה, וממשיכים לנהוג ביום למחרת, כמובן בהתאם לזמן שברשותכם.
אנחנו מזמינים את כל המלונות והטיולים מראש משום שהמלונות מתמלאים מהר מאוד בעיקר בשיא העונה.
ניתן גם להשכיר קרוואן, אך קחו בחשבון שתצטרכו לשלם גם על מקום לעצירה ללילה ב- “קרוואן פארק” המספק שירותים, חשמל, מים אוכל ושטח מגודר ובטוח. לא מקובל לעצור בניו זילנד באמצע שום מקום.
שימו לב- הטיולים באתרים פופולריים והחשובים ברובם מצריכים כרטיס ל”אטרצקציה”- דוגמת שייט מעבורת בפיורדים, שייט בסירת מרוץ, נסיעה מודרכת ברכב 4X4, טיולים קצרים מודרכים במרכזים של בע”ח כמו אזור הפינגוונים והאלבטרוסים, שייט לוויתנים, טיסה מעל הקרחונים או טיול המשלב בין האטרקציות כמו שייט+ רכב 4X4 + הליכה.
ישנן כמובן הליכות רבות שאפשר לעשות ללא צורך בתשלום- דוגמת הטונגרירו קרוסינג, או הליכות שתוכלו לעשות בדרך כשתרצו לעצור ולגוון את הנסיעות הארוכות. מצד שני- ניו זילנד היא מדינה שבה המקומות המעניינים ביותר מצריכים תשלום. לא יתנו לכם להכנס לשמורה ללא הדרכה או כרטיס לפי הכללים של המקום. הניו זילנדים שומרים על הטבע ועל בע”ח כי זו המורשת העיקרית שלהם. ברוב המקרים אין אפשרות ללכת ללא הדרכה או להגיע למקום יוצא דופן ולהינות ממנו מבלי תשלום על טיול מודרך. מצב זה שונה מהטיולים שאנו מכירים בשמורות הטבע בארה”ב או אפילו בישראל. משום כך גם עלות הטיול גבוהה יותר ולעיתים מחייבת הזמנה של מקומות מראש. בטרקים מוסדרים בטבע, חובה להזמין ולשלם על מיטה בבקתה, ואפילו על מקום להציב אוהל, משום שמספר המקומות מועט ואתם גם משתמשים בשירותים שהבקתה מאפשרת. יש מקומות שאין צורך לשלם אם אתם עושים הליכה חד יומית בחלק קצר (בד”כ כלל הלוך חזור, כמו שמקובל לעשות ביום הראשון של טרק הרוטברן), ולא נשארים ללון בשמורה. אסור ללון במקום שאינו מיועד לכך!

אוסטרליה
הטיול באוסטרליה שונה מבניו זילנד בגלל סיבה מאוד ברורה- המרחקים.
לאלו מכם אשר יש כמה חודשים לטיול- מומלץ להשכיר או אף לקנות רכב.
אך אם אתם רוצים להספיק לראות מספר אתרים בשבוע- שלושה שבועות, אין טעם “לבזבז” שבוע בנסיעה בין אולורו לקיירנס. הנסיעה אומנם מרתקת, אבל אוסטרליה היא מדינה מאוד ריקה, ולמרות ששטחה הוא כשטח ארה”ב ללא אלסקה, לא תמצאו יותר מידי אטרקציות ועיירות מעניינות בדרך, פשוט משום שאין.
אנחנו מארגנים טיולים עם טיסה ממקום למקום. שימו לב שלעיתים הטיסה יוצאת רק פעם ביום, או אפילו פעם ביומיים (לדוגמה מלבורן לאולורו) ולכן חובה להזמין את הטיסות ולארגן את כל הטיול כמה חודשים מראש. הטיסות בין האתרים המרכזיים הן בד”כ בין שעה וחצי לשלוש שעות .
בהגיעכם ליעד, אנחנו מזמינים עבורכם העברה משדה התעופה למלון וטיול קבוצתי (זול בכמה מונים מטיול פרטי) שיאסוף אתכם מהמלון ויחזיר אתכם למלון בסוף היום.
אופי טיול זה, המצריך טיסות, העברות מ/ל שדה התעופה, וטיולים של ימים מלאים מייקר את הטיול באוסטרליה לעומת ניו זילנד.

מתעניינים בטיול לניו זילנד ורוצים שנארגן הכל עבורכם?

 צרו איתנו קשרמתכננים טיול לניו זילנד ואוסטרליה? צפו בסרטון