fbpx
  • תכנון טיול לניו זילנד

    טיולים לניו זילנד

תכנון טיול לניו זילנד

תכנון טיול לניו זילנד

תכנון טיול לניו זילנד הוא מעט מורכב וצריך להיות מותאם עבורכם. אנחנו כאן כדי לעזור לכם.

החלטתם לנסוע לטיול לניו זילנד, בדקתם זמן מתאים מבחינת העבודה והמשפחה, התחלתם לבדוק טיסות ועלויות, וקראתם המון מידע באינטרנט. ועדיין, אתם לא יודעים כיצד לתכנן את הטיול. בהמשך העמוד נעבור על מספר דגשים שיעזרו לכם לתכנן את הטיול.

במידה ואתם רוצים שאנחנו נעשה זאת עבורכם- התקשרו להזמנת פגישת יעוץ בטלפון 025791791.

אז בואו נתחיל:

ישנם מספר גורמים שצריך לחשוב עליהם כשעובדים על תכנון טיול בניו זילנד:

  • לכמה זמן אתם רוצים לנסוע, או כמה זמן יש לכם לטיול בניו זילנד?
  • מתי אתם יכולים לנסוע לניו זילנד- באיזה חודש?
  • מה התקציב העומד לרשותכם לצורך הטיול בניו זילנד? האם אתם מעוניינים בטיול מאורגן, טיול בנהיגה עצמאית, טיול עצמאי עם הסעות ממקום למקום או טיול בסגנון אחרי צבא עם תרמיל על הגב?
  • כמה אתם אוהבים או מסוגלים ללכת ברגל?
  • מסלול טיסות. האם אתם רוצים לשלב את אוסטרליה?

למידע על ארגון ותכנון טיול לניו זילנד ואוסטרליה לנוסע העצמאי צפו בסרטון

תכנון טיול לניו זילנד- שלב א'. כמה זמן יש לכם או כמה זמן תרצו לטייל בניו זילנד?

כלל אצבע- אם יש לכם רק שבוע או עשרה ימים לטיול בניו זילנד, אפילו שבועיים בלבד, ואתם לא נמצאים כבר באוסטרליה כחלק משהות ארוכה יותר, עדיף לחשוב על יעד אחר. לדעתנו, אין טעם לטוס כמעט יומיים לכל כיוון מישראל, כדי לטייל כל כך מעט. ניו זילנד, על אף שמה האקזוטי, המדינה של קרחונים, הרי געש ושמורות טבע ונופים יוצאי דופן, אך היא פחות יעד לנופש או חופשה קצרה. אם יש לכם שבועיים מתוכם צריך לחשב גם את זמן הטיסה- ישארו לכם ברוטו עשרה ימים לטיול, בפועל פחות. חבל לטייל כל כך מעט זמן במקום כל כך גדול ונהדר, ולחזור עוד לפני שהספקתם ליהנות.

אם יש לכם יותר זמן ואתם עדיין לא רוצים לעשות מירוץ מטורף של 500 או יותר ק"מ ביום, אלה הן ההמלצות שלנו-

טיול של כשבועיים – לאלו מכם הרוצים לבנות תכנון טיול לניו זילנד לשבועיים נטו פחות או יותר- התמקדו בעיקר באי הדרומי של ניו זילנד. זהו האזור הקיצוני והבולט ביותר בטיול לניו זילנד. לא שהאי הצפוני איננו מעניין- להיפך. יש בו אזורים ותופעות שלא תראו בשום מקום אחר בעולם. אך האי הדרומי הוא קר יותר בשל הקירבה היחסית לאנטרקטיקה, ונמצאות בו תופעות טבע מעוררות השתאות, כמו שרשרת הרים קיצונית, קרחונים, פיורדים ועיירות הממוקמות בנופים מדהימים- שלא ניתן לתאר מבלי להיות שם.

תכנון טיול בניו זילנד שבועיים אי דרומי

טיול של כשלושה שבועות- אם יש לכם שלושה שבועות נטו בניו זילנד, לא כולל זמן הטיסה, היינו מציעים לשלב כשבוע באי הצפוני ושבועיים באי הדרומי. תוכלו להתחיל באוקלנד שבאי הצפוני, ולסיים בקרייסטצ'רצ' שבאי הדרומי, ומכיוון שכל הטיסות הבינלאומיות (למעט טיסות לאוסטרליה) יוצאות מאוקלנד, תוכלו להזמין טיסה חזרה מקרייסטצ'רצ' חזרה לאוקלנד בסוף הטיול. ניתן גם לעשות זאת בכיוון ההפוך.

מבחינת האתרים שכדאי ואפשר לראות בטיול של שלושה שבועות (יש כל כך הרבה)- קל יותר אולי לבחור את האתרים שאפשר לוותר עליהם מבחינת הזמנים. נתמקד כרגע במסגרת הטיול, ובהמשך העמוד ובאתר עצמו תמצאו את האתרים היפים שאותם לא כדאי לפספס.

בטיול של שלושה שבועות תצטרכו אולי לוותר על חלק מהאתרים או החוויות הבאות- טרק של 3-4 ימים; טיול מצפון לאוקלנד לביי אוף איילנדס וצפון האי הצפוני; טיול לקורמנדל, חצי האי שמזרח האי הצפוני; טיול בקאטלינס- שמורת טבע שהניו זילנדים מאוד אוהבים ונמצאת בדרום מזרח האי הדרומי וטיול לאי סטיוארט שמדרום לאי הדרומי ולשמורת הציפורים שבאי אולבה הסמוך לו; יום טיול לדאוטפול סאונד שבדרום מערב האי הדרומי;

תכנון טיול בניו זילנד שלושה שבועות אי צפוני
תכנון טיול בניו זילנד שלושה שבועות אי דרומי

טיול של ארבעה שבועות ומעלה–  יש לכם זמן לראות המון (ועדיין לא הכל…). תוכלו לעבור על כל החלקים היפים של האי הצפוני והדרומי. סעו צפונה מאוקלנד אל מפרץ האיים (ביי אוף איילנדס) ואפילו עד לקצה הצפוני של האי. בלו זמן בחוף המים החמים בקורמנדל. אל תפספסו כמובן את האטרקציות המרכזיות של האי הצפוני- העמק הגעשי של רוטורואה, הרי הגעש של טונגרירו, מושבת הסולות שליד נייפיר, או שייט על נהר וונגנואי. אם אתם אוהבים פעילות אקסטרים, תוכלו להזמין ראפטיג נהדר בנהר תת קרקעי ב מערות וואיטומו. וכמובן בקרו בוולניגטון הבירה, וצאו לשייט מעבורת לאי הדרומי.

באי הדרומי תוכלו להשלים מעגל שלם או טיול מסע בצורת הסיפרה 6 (אבל הפוכה). תוכלו להוסיף טרק נחמד של שלושה ארבעה ימים, באזור המארלבורו סאונדס שבצפון האי, באייבל טסמן נשיונל פארק, באזור קווינסטאון (רוטברן טרק) או באזור הפיורדלנד (מילפורד טרק, קפלר טרק ועוד). בקרו בנלסון, במפרץ המדהים של קאיקורה, אל תפספסו שייט לקרחון טסמן ושהות בהר קוק. הזמינו טיולי טבע לראות פינגוונים ואלבטרוסים בחצי האי אוטגו שליד דנידן. תוכלו לשלב את האי סטיוארט, ולצאת למספר טיולים באזור הפיורדלנד (מילפורד סאונד ודאוטפול סאונד).  תנו לעצמכם זמן להינות מקווינסטאון ומוואנקה, ועיברו לחוף המערבי של האי הדרומי לטיסה מעל הקרחונים. תוכלו לסיים את הטיול בקרייסטצ'רצ' ולבקר גם בחצי האי בנקס לשחיה עם דולפינים, לאחר שביקרתם בעוד אתרים לאורך החוף המערבי.

תכנון טיול בניו זילנד ארבעה שבועות ויותר אי צפוני
תכנון טיול בניו זילנד ארבעה ויותר שבועות אי דרומי

תכנון טיול לניו זילנד, שלב ב'- מתי אתם יכולים לנסוע?

בניו זילנד החורף והקיץ הפוכים בדיוק מישראל, ונהוג לטייל בקיץ המקומי, משום שבחורף חלק גדול מהאתרים סגורים ולעיתים גם חלק מן הדרכים. אנחנו הוצאנו טיולים שהתחילו בסוף ספטמבר באי הצפוני (החם יותר) וירדו דרומה, אך היינו ממליצים לחכות עד סוף אוקטובר תחילת נובמבר, במיוחד אם אתם רוצים לעשות את ההליכה היומית המדהימה שבשמורת טונגרירו שבאי הצפוני (הטונגרירו קורסינג). השביל העיקרי סגור בשלב מוקדם של העונה בשל קרח, ולא ניתן לעשות את ההליכה המלאה (19.5 ק"מ ביום אחד). האי הדרומי אף קר יותר, חלק מבעלי החיים, במיוחד העופות שמגיעים לאי הדרומי, עדיין חבויים או שפשוט טרם הגיעו לחופי ניו זילנד. יתכן גם שלפני אמצע אוקטובר חלק מהדרכים לא יאפשרו מעבר סדיר.

נובמבר עד מרץ- שיא העונה

זהו הזמן הטוב ביותר לבקר בניו זילנד. האי הצפוני נעים ואפילו חמים בחלקו. האי הדרומי אמנם קריר יחסית לישראל, אך מאפשר טיולים והרבה יותר ימי שמש. למרות שבניו זילנד, במיוחד בדרום ובמיוחד במקומות גבוהים, יכולה להגיע סופת שלגים או כמות גדולה של ממטרים גם בקיץ, זה עדיין הזמן האידאלי לטייל.

אם אתם מתכננים טיול המתחיל בנובמבר, דצמבר או ינואר- הזמינו שירותי קרקע מראש. במיוחד אם אתם רוצים ללון במלונות ולהשכיר רכב. ניו זילנד היא מדינה גדולה מאוד, אך חיים בה פחות מ-5 מליון איש, ולכן המלונות אינם בכמות שניתן לצפות כמו מדינות אחרות בגודלה (אנגליה בה מעל ל-70 מליון איש או יפן שאוכלוסייתה מונה מעל ל-120 מליון איש). המלונות מתמלאים במיוחד כשבוע לפני ראש השנה הסיני (נע בין אמצע ינואר לתחילת פברואר).

סוף עונת התיירות אפריל- מאי. גם במאי עדיין ניתן לטייל ברב האזורים, ובוודאי באפריל, והמחירים נמוכים יותר. קחו בחשבון שאולי תצטרכו לשנות חלק מהתכניות שלכם במידה ומזג האוויר החליט לשלוח אליכם סערה או גשמים קיצוניים שעלולים לגרום למפולות ולחסימות דרכים.

קיץ ישראלי- יוני עד אוגוסט– בחרו לכם יעד אחר לטיול. נכון שזה זמן מושלם לחופשה ולטיול- אך לא בניו זילנד. האי הצפוני אולי מאפשר טיולים מסויימים אך חבל להגיע עד לניו זילנד ולא לחוות אותה במלוא עוצמתה.

שלב ג' תכנון טיול לניו זילנד- מה התקציב שלכם?

טיול בתקציב 4 כוכבים למבוגרים-  תוכלו לבחור טיול עצמאי בנהיגה עצמאית ברכב שכור וללון במלונות טובים, או להזמין הסעות מממקום למקום וטיולים יומיים קבוצתיים. טיול כזה מצריך הזמנה של כל שירותי הקרקע מראש ולא ניתן לשנותו לאחר שנחתתם בניו זילנד, אך הוא מאפשר רמה גבוהה ונוחות מקסימלית. אנחנו מארגנים טיולים מסוג זה, ותוכלו ליצור איתנו קשר ולהיעזר בנו.

אם אתם קבוצה גדולה (10-12 אנשים ויותר) תוכלו לשקול רכב עם נהג צמוד. שימו לב שעלות נהג צמוד גבוהה ביותר כי היא כוללת את עלות הרכב, עלות שכרו של הנהג, ולינה לנהג. ניו זילנד אינה אסיה ולכן נהג ורכב צמוד יכול להכפיל את העלויות לעיתים, בעיקר לקבוצות קטנות. תוכלו לחילופין להזמין טיול מאורגן מהארץ.

טיול בתקציב בינוני- השכרת קרוואן. לאלו מכם אשר לא רוצים להתחייב על מלונות ותאריכים מדוייקים ורוצים לעיתים להישאר במקום מסיום מעבר לזמן שתכננתם- תוכלו לשכור קרוואן ולחסוך את עלויות הלינה במלונות. שימו לב שבכל מקרה אתם נדרשים לללון במקומות מוסדרים, בעיקר בקרוואן פארקס- המיועדים ללינה של קרוואנים. מתחמים אלה עולים מעט כסף, אך לא תמיד צריך להזמינם מראש אלא תוכלו פשוט להגיע או להזמין באינטרנט על הדרך. אנחנו איננו מארגנים טיולים מסוג זה, אך נוכל לייעץ לכם כיצד לבנות את מסלול הטיול.

תרמילאים- אם אתם בטיול אחרי צבא או רוצים לעשות טיול בתקציב מאוד נמוך- סעו באוטובוסים או אפילו בטרמפים ולונו באכסניות. תנו לעצמכם זמן לספוג ולהכיר את המדינה, ואם מקומיים הזמינו אתכם ללון או לטייל איתם- במידה ואתם סומכים עליהם- אל תהססו. הניו זילנדים אוהבים לארח ולהכיר אנשים חדשים, ואוהבים לטייל ולשתף אנשים נוספים בחוויוה הניו זילנדית.

שלב ד' בתכנון הטיול- האם אתם אוהבים הליכות ואטרקציות?

כל טיול בניו זילנד יגיע למילפורד ולקווינסטאון ולעוד מקומות יפהפיים. אך אם תרצו להתמקד בהליכות יפות או אטרקציות אחרות כמו טיסה מעל הקרחון- שווה לתכננן זאת מראש.

טרקים-

קיימים מספר רב של טרקים בניו זילנד- תוכלו להיכנס לאתר של ה- Great walks ומשם ללמוד יותר על כל טרק בנפרד. קיימות גם הליכות יומיות, חלקן קלות (2 ק"מ ופחות) והליכות יומיות מאתגרות וארוכות אך יוצאות דופן ביופיין. מעל כולן עומד הטונגרירו קרוסינג שבמרכז האי הצפוני. בהליכה היומית עולים בין הרי געש מעל 700 מטרים בגובה, וחוצים בין אגמים תכולים ונוף עוצר נשימה. אורך ההליכה הוא כמעט 20 ק"מ.

הטרקים בניו זילנד הם יוצאי דופן, עוברים באזורים ללא ישובים, בין מפלים, יערות והרים מושלגים. אתם סוחבים את התרמיל על הגב עם כל הציוד, וחובה להביא איתכם מעיל מעולה שיחמם ויגן מפני שלג וגשם. תוכלו גם להשכיר מעיל גורטקס מצויין לפני הטרק.

חובה לבדוק זמינות ולהזמין "מיטות" בבקתות של הטרק שרציתם, הרבה זמן מראש. בשיא העונה אין כמעט סיכוי למצוא מקום בבקתות של המילפורד טרק או הרוטברן. שימו לב שהבקתות ממוקמות במקומות מדהימים, אך הן פשוטות ביותר ותצטרכו להביא את האוכל ולפעמים גם את הגזיה איתכם. שק שינה ובגדים להחלפה חובה! במידה ואתם רוצים להתפנק- אנחנו נוכל להזמין לכם טרקים או חלקים של הטרק עם לינה בצימרים יפהפיים כולל שירותים ומקלחת וארוחות ומבלי צורך לסחוב את התיק על הגב.

נוכל להמליץ לכם גם על טרקים בין מפרצים, בהם לנים במלונות קטנים ממש על המים, והמזוודה שלכם תועבר בסירה ממלון למלון.

אטרקציות-

טיול לניו זילנד אינו טיול זול משום שכמעט בכל שמורה ואזור צריך לשלם כדי להיכנס או לעשות פעילות מסויימת. הניו זילנדים שומרים על אוצרות הטבע שלהם ובחלק גדול מהמקרים לא ניתן סתם להגיע ולצפות, אלא צריך להיות חלק מטיול/אטרקציה. כדי לראות את הפינגוונים והאלבטרוסים בחצי האי אוטאגו יש לשלם דמי כניסה או להזמין טיול. כדי לצפות בלוויתנים בקאיקורה או לשחות עם דולפינים באקארואה- צריך להזמין שייט. וכדי להגיע לקרחונים או לצפות בהם- צריך להזמין שייט באגם שלמרגלות הר קוק או טיסת הליקופטר בקרחון פוקסאו פרנץ ג'וזף. אם אתם מגיעים בשיא העונה- כדאי להזמין מראש.

טיסות וטיול לאוסטרליה

אם החלטתם לטייל בניו זילנד בלבד-  הטיסות הפופולריות ביותר הן דרך הונג קונג או סיאול, או אפילו בנגקוק. כיום עם פתיחת השמיים למדינות המפרץ, ניתן להזמין טיסות דרך דובאי וקטאר. מטיילים רבים רוצים לעצור בסינגפור- שימו לב שזה מצריך מעבר באירופה או במדינות המפרץ, משום שאין טיסה ישירה מהארץ לסינגפור (נכון לכתיבת שורות אלה). הזמינו טיסות כמה חודשים מראש.

כל הטיסות הבינלאומיות (למעט אלו מאוסטרליה) נוחתות באוקלנד שבצפון ניו זילנד. תוכלו להזמין טיסות פנים מקרייסטצ'רצ' או אפילו מקווינסטאון אל אוקלד, במידה וסיימתם את הטיול באי הדרומי.

אם ברצונכם לשלב את אוסטרליה- תוכלו לטוס אליה מקרייסטצ'רצ', מוולינגטון או מאוקלנד. שווה להתחיל את הטיול דווקא בניו זילנד (אלא אם כן אתם מתחילים באוקטובר ואז שווה לדחות את החלק של ניו זילנד לסוף). אוסטרליה חמה יותר, וסידני היא עיר נפלאה לסיים את הטיול ממנה ולטוס חזרה הביתה.

ד"ר יעל כהן ומשפחתה חזרו ביולי משייט של 5 ימים בגלפגוס ומאוד נהנו.

שימו לב לתמונה הנפלאה עם הצבים.

אנחנו מארגנים טיולים המשלבים שייט בגלפגוס (מומלץ) וגם לינה על האיים. האיים הנפלאים מאכלסים עופות, זוחלים ויונקים אשר אינם חוששים שתתקרבו אליהם ותצלמו אותם. לחוויה של טיול לגלפגוס אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר-02579791

טיול לגלפגוס

טיול לגלפגוס, סולות כחולות רגל

וידאו נפלא המבוסס אך ורק על סרטונים ותמונות שהלקוחות שלנו שלחו לנו מהטיול שלהם לאקוודור וגלפגוס

למידע נוסף ומסלולי טיול עברו לעמוד טיול לגלפגוס ואקוודור

איי גלפגוס ואקוודור

 

המסע להר קאילאש הקדוש לטיבטים והליכת הטרק סביב ההר – הם אחד מהמסעות הכי מרוחקים, מיוחדים ורוחניים שיש בעולם.

Call Now Button דילוג לתוכן