fbpx

יונאן

טיול ליונאן

המחוז אולי היפה בסין, בוודאי הצבעוני והדרמטי ביותר הוא מחוז יונאן הנמצא  בדרומה מערב המדינה. ביונאן שפע של בני מיעוטים ציבעוניים, עיירות יפהפיות, מקדשים יוצאי דופן, והרים אדירים. מיקומה בשיפוליה של הרמה הטיבטית והרי ההימלאיה,  כשבמדרום יונאן נמצא אזור שבטי ההר של דרום מזרח אסיה, אשר גולש אל לאוס, וויאטנם.

בעמוד זה תוכלו לקרוא על האתרים הבולטים והיפים ביותר ביונאן.

תוכלו גם לחזור לעמוד המרכזי של מסלולי טיול לסין, ואו ללמוד אופי טיול עצמאי לסין בלינקים המצורפים.

יונאן Yunnan

מחוז יונאן אשר משמעות שמו “מדרום לעננים” הוא אחד המחוזות היפים, אם לא היפה ביותר בסין. מיקומו בדרום מערב סין, בין סצ’ואן, טיבט והרי ההימלאיה, לאוס ומיאנמר, מביא לשילוב של נופים הרריים, נהרות מצוקיים, תרבויות צבעוניות של בני מיעוטים רבים, ומרחבים ירוקי עד.

מחפשים מידע מרוכז ופשוט על טיול בסין? צפו בסרטון

קונמינג, סין

קונמינג Kunming

בירתו של מחוז יונאן בדרום מערב סין היא עיר סינית טיפוסית אך נעימה מאוד. בגלל מיקומה כ-1900 מטרים מעל פני הים, האויר בה נקי יחסית והאוירה בה נינוחה. בעיר גרים כ3 מיליון איש וכ-6 מיליון במטרופולין, וניתן למצוא בה אנשים ממיעוטים רבים בסין. רוב האנשים מדברים מנדרינית ושפת יונאן.

בין האתרים בקונמינג ניתן למצוא את מרכז העיר ובו שוק הפרחים והציפורים, שוק שבעבר היה מורכב מרחובות צרים ובתי עץ, והיום התרחב לסככות גדולות לחנויות פרחים, מזכרות ופריטים לבית. ניתן למצוא חנויות לציפורים המוכרות גם כלובים קטנים הפופולריים כלכך אצל גברים סינים מבוגרים הנוהגים לגדל ציפורי שיר, לצאת עם הכלובים לגנים הציבוריים ולהפגש עם מגדלים חובבים אחרים. אזור השוק הוא גם רובע בו ניתן למצוא עדיין בתים דו קומתיים עשויים עץ, חלקם אף בעלי חצרות יפהפיים. בתים אלה בני מאות שנים היו בעבר בתיהם של המשפחות העשירות בעיר.

יער האבן בקונמינג, טיול ליונאן

יער האבן

מחוץ לעיר כשלוש שעות נסיעה, נמצא יער האבן Shilin. האתר שגודלו כ-300 קמ”ר משופע בסלעי גיר אפורים אשר הרוח והגשם פיסלו אותם בצורה יוצאת דופן המזכירה יער של עצים. האתר המוכרז כמורשת עולמית של אונסקו מכיל שבילים יפים בין האבנים, בריכות מים, צמחיה ואפילו תאורה מיוחדת לשעות החושך.

דאלי, יונאן

דאלי Dali

דאלי היא מכה של תרמילאים העושים דרכם ביונאן בדרך לטיולים הרבים סביב- לכיוון טיבט, סצ’ואן ולדרום סין ולאוס ומיאנמר. העיר מחולקת לעיר עתיקה בה גרים כ-40,000 תושבים, ולעיר חדשה בה מעל מליון איש, מלונות ומסעדות מערביים וכל השירותים הדרושים לתייר.

מסביב לעיר טיולים רבים באזור הרי הצאנג, כולל טיפוס סלעים. מחוץ לעיר העתיקה תוכלו לצפות בשלוש הפגודות של שושלת טאנג, פגודות לבנות יפהפיות אשר אחת מהן בת 1200 שנה.

רחובות ליג'יאנג, סין
טיול לסין יונאן, ליג'יאנג

ליג’יאנג Lijiang

העיר ליג’יאנג במחוז יונאן היא פנינה של רחובות אבן ובתי עץ יפהפיים עם רעפים אפורים. העיר אשר קרובה לגבול עם מיאנמר היא ביתם של אחת מ-55 קבוצות המעוטים המוכרות על ידי הממשל הסיני- אנשי הנאש’י.

תרבות הנאש’י היא מטריארכלית- אחת מהבודדות בעולם בהם האישה היא המרכז של המשפחה. תוכלו לראות במרכז ההיסטורי של העיר שמוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסקו, נשים הלבושות בלבוש כחול עם שני פסים לבנים באלכסון על החזה, מנהלות דו שיח או מסתובבות עם סלים לגביהם. העיר מוקפת אתרים רבים דוגמת כפרים של אנשי הנאש’י ואנשי המיאו, פארק קרחונים ורכבל העולה להרים אשר מהווים חלק מהרמה הטיבטית והצד המזרחי של הרי ההימלאיה.

גובהה של ליגיאנג הוא כ2,245 מטרים מעל פני הים, האוויר בה נפלא והיא מקום יציאה לטיולים העולים לטיבט, וסצ’ואן ולמדינות מיאנמר ולאוס. מומלץ להישאר בעיר מספר לילות, ליהנות מהאווירה הרומנטית בערבים, לשבת באחד מבתי התה והמסעדות הרבים, ליהנות מקול פכפוך המים הזורמים בתעלות לאורך רחובות האבן, ולצאת לטיולים יומיים בסביבה

טיול לסין, ערוץ דילוג הנמר

ערוץ דילוג הנמר Tiger Leaping Gorge

ערוץ דילוג הנמר, בין ליג’יאנג לבין ג’ונגדיין הוא אחד האתרים היפים בסין ומקומו של אחד מהטרקים העוצמתיים בעולם. הנהר הניזון משלגי הרמה הטיבטית נחשב לתחילתו של נהר היאנגצה האדיר, אשר אורכו כ5,000 ק”מ. בין פסגות ההרים היוצרים את הערוץ, לבין הנהר עצמו, מפרידים 3,900 מטרים!!! והוא אחד העמוקים בעולם, אם לא העמוק שבהם. הטרק שהולך לאורכם של 16 הק”מ של הערוץ הוא יפהפה ואורך בין יומיים לשלושה, בהם ניתן ללון באכסניה באחד הכפרים בערוץ. שימו לב שההליכה מוסדרת ומשולטת אך יכולה להיות מסוכנת ביותר בשל גובהם של הצוקים. השתדלו להימנע מימים גשומים בהם הדרך חלקה וקיימת סכנת מפולות. מספר מטיילים ישראלים מצאו בדרך את מותם ולכן חשוב להיעזר במדריך ולהימנע מהחודשים הגשומים יולי אוגוסט

טיול לסין, שאנגרילה יונאן
טיול לסין יונאן, שאנגרילה

שאנגרי-לה ג’ונגדיין Zhongdian

ג’ונגדיין או אשר שמה בטיבטית מקומית הוא ג’יאטאנג, קיבלה את השם התיירותי על יד הסינים בשנת 2001 – שאנגרילה (האופק הנשכח). זו היא עיירה טיבטית יפהפיה בגובה 3160 מטרים מעל פני הים, היושבת במחוז דהצ’ן Deqen על הדרך לטיבט. ניתן להגיע לכאן בטיסה מקונמינג או מצ’נגדו.

המשיכה של העיירה היא אנשיה הטיבטים משבט הקאם- הידועים בצבעוניותם, בבתיהם המעוטרים, בתרבותם המיוחדת ובמנזרים והנזירים הרבים. מעל העיירה יושב מנזר הסונזאנלינג, או בשפה הטיבטית- גנדן סומצאלין. המנזר הגדול והכל כך מרוחק בין הרי ההימלאיה הוא מחזה נפלא. בתי המגורים של הנזירים צפופים ועשויים בוץ מובילים אל ההיכלים של המנזר והגגות המוזהבים בולטים לכל עבר. בשעות הבוקר תוכלו לראות נזירים צעירים לבושי גלימה בצבע אדום ארגמן, מנהלים דיונים וויכוחים בנושאי דת בטקס הקרוי “הידיינות”- Debating. העיר ג’ונגדיין עצמה היא עיר סינית עם חלק טיבטי עתיק ויפה. מומלץ להסתובב באזור המנזר בין החלקות החקלאיות והבתים הטיבטים, להתארח בבית טיבטי ולשתות תה מחמאת יאק, וליהנות מטיול בין האגמים באזור.

Call Now Button דילוג לתוכן