טיול לויאטנם עונה מומלצת

טיול לויאטנם עונה מומלצת:

מתי לטייל בויאטנם? האם יש עונה מומלצת לטיול בויאטנם? מה מזג האוויר בויאטנם בתקופת החופש של הילדים?

ויאטנם היא מדינה שאורכה מצפון לדרום מעל ל-2,000 ק”מ, והיא חמה ברובה.

הצפון אשר נמצא מעט צפונית לקו רוחב של צפון תאילנד- נהנה מ-4 עונות.

הדרום בו מזג אויר טרופי, מאופיין בעונה גשומה ועונה יבשה, כאשר בכל החודשים הטמפרטורה אינה יורדת כמעט מתחת ל-28 מעלות ביום.

מה שחשוב לדעת הוא שאין זמן ספציפי שהכי כדאי לטייל בויאטנם.  ברב המקרים זמן החופשה נקבע מראש, ובכל מקרה של טיול בויאטנם, ירד עליכם גשם מתי שהוא. אם יש לכם תאריכים מוגבלים – תוכלו להתמקד באזור מסויים ולקחת את יתר המקומות כבונוס. בגלל שהמדינה מושפעת מכל כך הרבה תופעות מזג אויר, תמיד צפויה לכם הפתעה.

אם תשאלו את הויאטנמים הם יאמרו לכם שכדי לראות את רוב המדינה, העונה המומלצת לטיול בויאטנם היא בין אוקטובר למרץ. זה הזמן של העונה היבשה בדרום ושהלחות והחום נמוכים יחסית ברוב חלקי המדינה. אבל מה לעשות שזה בדיוק הזמן שבו אין חופשות של חגים או של החופש הגדול? ובכן, לא לדאוג- ניתן לטייל בויאטנם גם בחופשים של העונה העברית

מחפשים מידע פשוט ומרוכז על טיול לויאטנם?  צפו בסרטון

חופשת פסח

לטיול לצפון ויאטנם ולמרכז- בהחלט ניתן לטייל במרץ אפריל, אשר נחשבת לעונת המעבר מהחורף לקיץ. מזג האוויר בהרים הוא נפלא, והמרכז נעים יחסית. בעונות המעבר- מרץ אפריל ואוקטובר נובמבר, החום בדרום ויאטנם אמנם עשוי להגיע ל-40 מעלות, אך אם אתם מבלים בדלתת המקונג, או בחופים של פוקוק, סביר להניח שתוכלו להצטנן מעט במי הנהר או בים

יולי אוגוסט

גשום בדרום, חם ולח לאורך הים ויש חשש לסופות טייפון לאורך החופים במרכז ובצפון. מצד שני נעים יותר בהרים שבצפון. אפשר לעשות טיול קצר בהרי הצפון מבלי הליכות ארוכות כדי להימנע מאפשרות של הליכה ארוכה בלחות או בגשם פתאומי, ואולי לרדת למרכז ולדרום, מתוך ידיעה שהטמפרטורה והלחות גבוהות.

הדרום מקבל את מירב הגשם בחודשים אלה- ולכן הוא ירוק ויפה, והאוויר בו אינו לח ומעיק כמו בחודשי המעבר, אלא מקבל צינון כמה פעמים ביום על ידי גשמים שבאים והולכים לסירוגין.

חגי תשרי

ספטמבר ואוקטובר הם חודשים מצויינים לטיול בסאפה ובהרים של צפון ויאטנם. תוכלו לצאת לטרקים בין כפרים נידחים וליהנות מאזור הא ג’יאנג ואגם באבה, כאשר הלחות נמוכה יחסית. החוף של מרכז וצפון ויאטנם עשוי לספוג סופות טייפון, ובכך לבטל את השייט לאיים של המפרץ האלונג המפורסם, אך תוכלו להתענג על טיול בנין בין במידה והשייט לא יוצא.

חורף בויאטנם

באזור הבירה האנוי ובהאלונג ביי אשר בצפון המדינה, מזג האויר נוח רוב ימות השנה, כך גם בחודשי החורף.

ככל שיורדים דרומה לכיוון מרכז ויאטנם ועד הוי אן, הטמפרטורה חמה ונעימה יותר גם אם מעט לחה בזמן החורף

החורף שלנו העונה המומלצת יותר לטיול בדרום, בין נובמבר למרץ, כאשר הגשמים מעטיים והחום והלחות אינם גבוהים כלכך.  קחו בחשבון שגם בעונה זו, סביר להניח שירד גשם מפעם לפעם.

זאת אומרת, שבחורף של ישראל אפשר לטייל בצפון (למעט אזור ההרים של סאפה בינואר-פברואר) ובמרכז ויאטנם ובדרום – כמעט כל המדינה.

שני האזורים הבאים מעט בעייתיים בחורף:

  • אזור נא טראנג (נא צ’יאנג) אשר במרכז ויאטנם הוא ייחודי יותר והגשמים שבו הופכים את הטיול בנובמבר ודצמבר ללא מומלץ.
  • אזור סאפה, אשר גובהו מעל 1,000 מטרים מעל פני הים, אינו מומלץ לטיול בחודשים ינואר פברואר, בהם מגיעות הטמפרטורות קרוב לאפס, ואף מתחת לזה בלילות.  בנובמבר-דצמבר הטמפרטורות בסאפה עדיין סבירות לטיול. אם בכל זאת תרצו לראות כפרים ושבטים יפהפיים אפשר בהחלט לארגן טיול בחורף באזורים אחרים מסאפה.

מתכננים טיול בויאטנם?
רוצים לשלב את קמבודיה?
איש העולם- המומחים לויאטנם

השאירו לנו פרטים ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם, או התקשרו אלינו
02-5791-791Call Now Button