fbpx

אנטיגואה, גואטמלה

אנטיגואה, גואטמלה

אנטיגואה, בירתה לשעבר של גואטמלה, מוקפת פסגות געשיות ענקיות ומדרונות מכוסים מטעי קפה המהווים רקע לשרידי הבנייה של הכיבוש הספרדי. העיירה היא מקום נהדר ללימוד ספרדית, ובה אוכלוסייה מגוונת מרחבי העולם המגיעה ללמוד בה את השפה. יש בה גם סצנה קולינרית וחיי לילה נהדרים, שווקים, כיכר מרכזית קטנה ומתוקה ונופים גלויים לעין בכל פינה.
התפאורה כולה מורכבת במבנים קולוניאליים משוחזרים להפליא ותמונות רחוב של חזיתות בתים בצבעי פסטל, הנמצאים מתחת לנוף של שלושה הרי געש.
העיר העתיקה של אנטיגואה היא אתר מורשת עולמית, בה הכנסיות, הכיכרות והשווקים שוקקים פעילות. העיירה היא כאמור מקום משיכה עולמי לזרים רבים, עם אווירה נינוחה, ועשרות בתי הספר לשפה הספרדית הפועלים בה.

מחוץ לעיר, תוכלו לבקר בכפרים של קהילות המאיה, לסייר במטעי קפה ולטפס על הרי געש פעילים.
במהלך ההיסטוריה שלה, סבלה אנטיגואה מרעידות אדמה, שיטפונות, התפרצויות געשיות ואף נטישה של התושבים. אמנם נבנתה בירה חדשה לגואטמלה- גואטמלה סיטי, אבל בעשורים האחרונים קמה אנטיגואה לחיים מחדש, וחזרה להיות היעד הפופולרי ביותר לטיול לגואטמלה.
אל תחמיצו סיור רגלי בין רחובות העיר העתיקה של אנטיגואה, ומומלץ להישאר בה מספר ימים להירגע, לספוג את האוויר ואולי גם ללמוד קצת ספרדית.

רשמנו לכם מספר אתרים ואזורים שכדאי לבקר בטיול לאנטיגואה ובסביבתה:

לחזרה לעמוד הראשי של טיול למקסיקו וגואטמלה לחצו על הלינק.

ארקו דה סנטה קטלינה Arco de Santa Catalina

המבנה האייקוני והמפורסם ביותר של אנטיגואה, הוא הקשת של סנטה קטלינה. במקום מאפשר הזדמנות צילום נהדרת בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים המאוחרות כשלמסגרת שלה ניתן מסגור אתהר הגעש אגואה. הקשת נבנתה בשנת 1694 כדי לאפשר לנזירות ממנזר סנטה קטלינה לחצות את הרחוב מבלי להיראות; מגדל השעון הוא תוספת מהמאה ה -19.

טיול לאנטיגואה גואטמלה

כנסיית מרסד Iglesia Merced

מבנה צהוב ומרשים עם פסאדות לבנות- חזיתה של הכניסה היא אחת היפות בגואטמלה.
המבנה בעל הקירות העבים נבנה במיוחד בכדי לעמוד ברעידות אדמה, וגם שלוש מאות שנים לאחר בנייתו הוא עדיין נותר במצב טוב. הכנסייה עצמה עדיין בשימוש ותהלוכה לאור נרות, מלווה בצלצולי פעמונים וזיקוקים, מתחילה ומסתיימת כאן בערב יום חמישי האחרון של כל חודש. יתרת המבנה הן חורבות המנזר אשר בו נמצאת גם מזרקה בקוטר 27 מ', שנאמר עליה שהיא הגדולה ביותר באמריקה הלטינית-ספרדית. היא נבנתה בצורת שושנת מים (באופן מסורתי סמל לכוח עבור המאיה), ומוטיבים של שושנים מופיעים גם על קשת הכניסה של הכנסייה. מומלץ לעלות למעלה לתצפית על המזרקה והעיירה ממעוף הציפור.

טיול לאנטיגואה גואטמלה
טיול לאנטיגואה גואטמלה

כנסיית ומנזר סנטו דומינגו

Iglesia y Convento de
Santo Domingo

נוסד על ידי נזירים דומיניקנים בשנת 1542, סנטו דומינגו הפך למנזר הגדול והעשיר ביותר באנטיגואה. לאחר שלוש רעידות אדמה במאה ה-18, המבנים נבזזו בעבור חומרי בנייה. האתר נרכש כבית מגורים פרטי ב־1970, ונערכו בו חפירות נרחבות עד שנרכש על ידי מלון קאזה סנטו דומינגו. האזור הארכיאולוגי שוחזר והפך ל'מסלול תרבותי'.

השבוע הקדוש ופסחא באנטיגואה

הזמן המרגש ביותר להיות באנטיגואה הוא בסמאנה סנטה (השבוע הקדוש; שבוע הפסחא בתחילת אפריל), כאשר מאות מאמינים לבושים בגלימות סגולות, נושאים דמויות נערצות מכנסיותיהם בתהלוכות רחוב יומיות לזכר צליבתו של ישו והאירועים סביבו. ענני קטורת כבדים מלווים את התהלוכות, והרחובות מכוסים בשטיחים יוצאי דופן של נסורת צבעונית ועלי כותרת של פרחים. יצירות אמנות עדינות אלה, נהרסות כליל כשהתהלוכות דוכות עליהן, והמאמינים יוצרים אותן מחדש מדי בוקר ליום נוסף של תהלוכות.
הלהט וההמונים מגיעים לשיאם ביום שישי הטוב, אז יוצאת תהלוכה בשעות הבוקר המוקדמות מלה מרסד ובשעות אחר הצהריים המאוחרות יוצאים מ-Escuela de Cristo
מומלץ להזמין חדרים באנטיגואה זמן רב לפני סמאנה סנטה, או להישאר בגואטמלה סיטי או במקום אחר ולנסוע לחגיגות בעיירה.
תהלוכות, ואירועים אחרים מתקיימים למעשה בכל סוף שבוע ב- 40 הימים שקודמים לסמאנה סנטה. במשרד התיירות של אנטיגואה יש לוחות זמנים של כל אירוע

טיולי הר געש מסביב לאנטיגואה

כל שלושת הרי הגעש המשקיפים על אנטיגואה – אגווה, אקטננגו (בעלת שתי הפסגות והמלהיבה ביותר) ופואגו – הם אמנם אתגר מפתה לטיפוס, אך לאחר ההתפרצות הקטלנית של פואגו ב-2018, הטיולים בהם הצטמצמו מאוד . במובנים רבים,
במידה וכן תצליחו לצאת לטיול בהר הגעש אקטננגו, העלייה המאומצת במעלה ההר חוצה ארבע מערכות אקולוגיות כדי להגיע לפסגה. היציאה היא בשעה 5 בבוקר לראש השביל בכפר לה סולדד. טיולי לילה הם אופציה נוספת, קמפינג ממש מתחת לקו העצים, ואז עלייה לפסגה למחרת בבוקר (
לחוויה של הר געש פעיל , מומלץ לצאת לסיורים בהר הגעש פאקאיה Pacaya; (2552 מ'), 25 ק"מ מדרום־מזרח לאנטיגואה (נסיעה של שעה וחצי).
טיולי יום לפאקאיה הם בני שבע שעות (יוצאים מאנטיגואה ב־6:00 וב־14:00),. לוקח בערך שעה וחצי כדי לעשות את העלייה התלולה אל קצה החרוט השחור המבעבע. (ניתן לשכור סוסים בדרך למעלה) מהפסגה נשקפים נופים מרהיבים מצפון־מערב של הר געש אגווה ומצפון־מזרח של אגם אטיטלאן. הירידה היא מהירה כשמחליקים במורד המדרון האבקתי.

הרי געש טיול לגואטמלה
הרי געש טיול לגואטמלה
הרי געש טיול לגואטמלה

טיולים נוספים סמוך לאנטיגואה

אנטיגואה מוקפת חוות חקלאיות אורגניות בהם מומלץ לבקר, מטעי קפה אשר מגדלים את פולי הקפה מהמפורסמים בעולם.
ניתן לצאת לטיול מאורגן עם נופים נפלאים בין חוות ומטעים, לבקר בגנים יפהפיים, או לבקר במספר רב של כפרים יפים הסמוכים לאנטיגואה

תפריט נגישות

Call Now Button