סין איפה כדאי לטייל

האתרים הפופולריים

איפה כדאי לטייל בסין- האתרים הפופולריים

לפניכם פירוט בהרחבה על האתרים המעניינים והחשובים ביותר בסין, ולפיכך גם המתוירים ביותר. אל תיבהלו מכך שאלו אתרים שבהם מבקרים רבים- בסין, כאשר מקום הוא מעניין ויצא דופן, הוא מושך תיירים מחו”ל ואף יותר תיירים מבית.

בכל אחד מהמקומות תוכלו למצוא גם את הפינה שלכם, את הרחובות, הכפרים או האנשים המיוחדים שיעשו לכם את הטיול ליותר מעניין, אם רק תיקחו את הזמן להכירם.

תוכלו גם ללמוד עוד על מחוזות סצ’ואן ויונאן, ועל המלצות הצוות על אתרים מיוחדים ויוצאי דופן בסין

בייג’ינג BEIJING

טיול לסין, בייג'ינג, תצפית על העיר האסורה

בייג’ינג

משמעות השם בסינית הוא “הבירה הצפונית”, שכן בייג’ינג נמצאת בצפון סין והיא הבירה הרביעית במספר מאז תחילת הקיסרות הסינית. בעיר ובמטרופולין כולו גרים כ-20 מיליון איש והיא המרכז התרבותי והפוליטי של סין. נמצאות בה האוניברסיטאות החשובות, הארמון של השושלות האחרונות, הפרלמנט ומגורי הממשל ומקדשים ואתרים חשובים.

טיול לסין כיכר טיינאנמן

כיכר טיאנאנמן Tiananmen Square

הכיכר הגדולה בעולם, אורכה 880 מטר ורוחבה 500 מטר, נמצאת במרכזה של הבירה הסינית ואותה מקיף כביש מעגלי הנחשב “לטבעת הראשונה”, בהתאם לכבישים המקיפים את בייג’ינג- כבישי הטבעת השניה, השלישית ועד הטבעת השישית.

מקור השם הוא מהשער של הארמון המלכותי- העיר האסורה, המשקיף על הכיכר. שמו של השער, טיין אן מן, הוא בעצם “שער בטחון/שלום השמיים”. הכיכר נחשבת למקום החשוב ביותר בסין כולה וכל הפגנה או התנגדות שהתרחשה בכיכר טופלה באגרסיביות ובאלימות רבה, דוגמת מאורעות טיינאנמן של הסטודנטים ב1991, ומחאות נוספות דוגמת כת הפאלון גונג.

במערבה של הכיכר נמצא הפרלמנט הסיני, וממזרחה מוזיאון המהפכה ומוזיאון ההיסטוריה של העיר. בדרומה נמצא המוזוליאום של מאו דזה דונג, והאנדרטה לזכר גיבורי העם אשר גובהה כ38 מטרים- כמו גובהו של הארמון בעיר האסורה.

מומלץ להגיע לכיכר בסופי שבוע בצהרים כדי לראות את המקומיים מפריחים עפיפונים, משפחות שמגיעות מכל רחבי העיר כדי ליהנות יחד מימי שמש בכיכר. אל תנסו לגרום לפרובוקציה מיותרת בכיכר, ושימו לב למאבטחים המסתובבים בלבוש אזרחי. כדאי גם להגיע לטקס הורדת או העלאת הדגל הסיני בזריחה ובשקיעה.

טיול לסין העיר האסורה

העיר האסורה The Forbidden City -Gu Gong

העיר האסורה, הייתה ארמונם של קיסרי סין מתחילת המאה ה-15 של שושלת מינג. יש במתחם הארמון כ 1,000 מבנים ומעל ל8,700 חדרים. אורכה קצת פחות מקילומטר, ורוחבה כ-750 מטרים והיא מוקפת חומה ותעלת מים בעומק של 6 מטרים.

שמה של העיר האסורה ניתן לה משום שלאנשים הפשוטים אסור היה להיכנס אליה, והחצרות שלה בנויים כך שהיה דרוש מעמד גבוה לעבור בין חצר לחצר ככל שמתקרבים לחצרו של הקיסר. בפועל העיר האסורה הייתה יותר “כלא” עבור הקיסר, משום שהוא נאלץ להישאר רוב חייו בארמון מבלי לצאת ולראות את עירו.

הפגודות והחצרות הענקיים שימשו תפאורה למספר סרטים חשובים, בניהם “הקיסר האחרון” המספר את סיפור חייו של הקיסר הילד, האחרון בשושלת צ’ינג, אשר נולד וחי בארמון, ונאלץ לעזוב אותו אם נפילת הקיסרות הסינית.

חלקם הגדול של פריטי הארמון נבזזו על ידי חייליו של צ’אנג קאי שק, מנהיג המפלגה הלאומית שנלחמה בקומוניסטים על השליטה בסין בתחילת המאה הקודמת, ולפני בריחתם לטאיוון העבירו אוצרות רבים, שהיום שמורים במוזיאון הארמון הלאומי בטאייפה.

בקצה הצפוני של הארמון נמצא גן הקיסרית העוצרת, גן סיני יפה ומעניין. כשתצאו מהשער הצפוני, כדאי לעלות לגבעה מצדו השני של הכביש. גבעת Jing Shan משקיפה על העיר העתיקה מלמעלה וניתן לראות ממנה גם את יתר העיר, את אזור הממשל באגם Zhong Nan Hai ואת פארק Bei Hai עם הסטופה הלבנה בראש הגבעה שבשטחו.

טיול לסין, מקדש השמיים

מקדש השמים Temple of Heaven- Tiantan

מקדש דאואיסטי זה שהוקם במקביל להקמת ארמון “העיר האסורה” בתחילת המאה ה-15, הוא מבנה פגודה עגולה יפהפה אשר גובהו 19 מטרים וקוטרו 15.6 מטרים והוא יושב על במה עם מדרגות המובילות למבנה. המקדש עצמו משמש כסמלה של העיר בייג’ינג. בפארק הגדול בו נמצא המקדש, בדרום מזרח בייג’ינג, נמצאת גם פגודה קטנה יותר, עגולה ומוקפת חומה, שאם תצמידו את אוזנכם לקיר המקיף אותה תוכלו לשמוע ולדבר עם אדם אחר הנמצא בחלק אחר של החומה. בהמשך הפארק נמצאת במה עגולה ששימשה כמזבח, וגם בה האפקט של ההד הוא מרשים- עמדו במרכז הבמה ודברו אל עצמכם, ותוכלו לשמוע את קולכם בצורה יוצאת דופן.

הפארק של מקדש השמיים הוא גם מקום מפגש, כמו רוב הגנים בסין, עבור סינים רבים, בעיקר מבוגרים בפנסיה אשר תוכלו לראותם רוקדים, שרים, משחקים ומשוחחים בין עצי הגן.

מחוץ לפארק, בצדו המזרחי של מקדש השמיים, נמצא “שוק הפנינים” המפורסם, או בסינית Hong Qiao הונג צ’יאו. המבנה המזכיר מרכז קניות סיני טיפוסי, מארח כמה קומות של מוצרים סינים זולים, ובקומות העליונות יותר ניתן למצוא שפע של חנויות המוכרות פנינים במגוון מחירים. בקומה התחתונה של שוק הפנינים, תמצאו שוק נפלא של דגים ופירות ים מכל הסוגים והמינים. לא חייבים לאכול או לקנות, אבל מומלץ להסתובב לכמה רגעים בין הדוכנים כדי להבין את תרבות האוכל הסיני.

ארמון הקיץ בבייג'ינג, טיול לסין

ארמון הקיץ Summer Palace- Yi He Yuan

ארמון הקיץ של בייג’ינג, הנמצא בחלקה הצפון מערבי של העיר, הוא אולי המקום היפה ביותר לבקר בו בזמן טיול בעיר הבירה. מזג האוויר בארמון נעים יותר בחודשי הקיץ החמים והוא הוקם באמצע המאה ה-18 לספירה ושימש את קיסרי שושלת צ’ינג, השושלת האחרונה. המתחם הענק כולל חצרות עם בריכות מלאות פרחי לוטוס, מעברים מקורים המקושטים בציורים ואימרות סיניות עתיקות המספרות את סיפור ההיסטוריה העתיקה של סין. במתחם מקדש ענק, חדרי מגורים, גנים מיוחדים, גשר אבן יפהפה ואגם מלאכותי אדיר ממדים שעליו ניתן לשוט. על גדות האגם בסמוך לארמון נמצאת “אוניית השיש” המפורסמת אשר נבנתה בסוף המאה ה-19 בהוראת הקיסרית העוצרת צה ש’י Ce Xi ולפי האגדה רוקנה את קופת הקיסרות בעת מאבקה בגורמים זרים דוגמת הפלישה האירופאית.

טיול לסין החומה הסינית

החומה הסינית The Great Wall- Changcheng

החומה הסינית המכונה בסינית “החומה הארוכה” היא בעצם שורה של חומות וביצורים שבנייתם החלה במאה החמישית לפני הספירה ובנייתה נמשכה לאורך השנים עד המאה ה-16 לספירה.

יעודה המקורי של החומה היה לשמור על הממלכה ויישובי הספר הסיניים מפני שבטים פולשים דוגמת המנצ’ורים והמונגולים אשר שכנו מצפון לה. בסביבות 200 לפני הספירה, בעת שליטתו של הקיסר הסיני הראשון צ’ין שה חואנג די, אוחדו חלקי החומות אשר היו נפרדים מקודם לכן לחומה רציפה. לפי המדענים אורכה של החומה מגיע למעל 8,000 קילומטרים של חומה רציפה וקטעי חומות, למרות שבפועל בחלקה המערבים והמדברי, החומה אינה אלא רשת של מגדלי עפר המשקיפים אחד על השני, ובחלקים רבים בה גובה החומה כיום הוא לא יותר מחצי מטר.

החומה הסינית שימשה בפועל כדרך להעברת מידע בין הצריחים, וכדרך מסחר להעברת סחורות לאורכה.

ניתן לבקר בחלקים המשוחזרים והתיירותיים ביותר של החומה, כשעה וחצי נסיעה צפונה מבייג’ינג. בין המומלצים ביותר הם חלקי החומה הבאים-

Jing Shan Ling, Si Ma tai, ו- Mu Tian Yu. ניתן גם ללכת על החומה ואף לישון בסמוך לה.

ש’יאן Xian

טיול לסין, שיאן, הרובע המוסלמי

ש’יאן

ש’יאן אשר בעברה נקראה צ’אנגאן Chang An היתה הבירה הקיסרית הראשונה של סין. חומותיה של העיר העתיקה נשתמרו בצורה נפלאה, למרות שבתוכה כבר צמחה עיר מודרנית לכל דבר. הבניה הסימטרית של העיר השפיעה גם על בנייתה של הבירה הנוכחית בייג’ינג, ועל בירת יפן בעבר- קיוטו.

מומלץ מאוד להסתובב על החומה ובעיקר מחוצה לה בשעות הבוקר המוקדמות. אחת החוויות היפות ביותר הם המבוגרים הרבים העושים טאיצ’י, שרים במקהלה, משחקים ונהנים מפעילות גופנית טיפוסית לסין (ראיתם פעם אדם מטיח את עצמו על עץ?). השוק אשר נמצא לאורך פנים החומה הדרומית נפלא לקניית ציורים ופריטי אומנות סינית (אל תצפו לפריטים מקוריים). בנוסף כדאי לבקר במגדל התוף ובמגדל הפעמון המופיעים בכל הערים הסיניות המסורתיות וניצבים במרכז העיר.

המקום הנפלא ביותר בש’יאן אולי, הוא הרובע המוסלמי אשר הכניסה אליו דרך מנהרת אבן תחת מגדל עתיק. ברובע ניתן לראות את המסגד המיוחד של ש’יאן, הדומה יותר למקדש בודהיסטי, להצטלם עם אנשי החווי Hui המוסלמים החובשים כובעים לבנים, ולהינות, בעיקר בערב, מארוחה הכוללת בשר כבש על שיפודים קטנטנים, ברחוב הראשי שלרוב אפוף עשן המנגלים.

מחוץ למרכז העיר ניתן לבקר בפגודות הגבוהות והצרות של העיר- פגודת אווז הבר הגדולה והקטנה.

טיול לסין, חיילי הטרה קוטה

מוזיאון חיילי הטרה קוטה

האתר ההיסטורי אולי החשוב ביותר בסין, ערש תרבותה של המדינה, הוא צבא חיילי הטרה הקוטה אדיר הממדים מ-210 לפני הספירה, אשר נחשף בשנות השבעים של המאה ה- 20, על ידי איכר מקומי שחיפש לחפור באר במקום. האתר הנמצא כשעה וחצי נסיעה מהעיר ש’יאן, ומכיל אלפי פסלי חרס של חיילים, סוסים ואמצעי מלחמה עתיקים, אשר גודלם מעט גדול מבמציאות.

הפסלים הקבורים נבנו לכבודו ובהוראתו של הקיסר הראשון של סין- צ’ין שה חואנג, ומהווים את אתר קבורתו של הקיסר. בעבר היה מקובל לקבור מלכים ואנשים חשובים עם רכושם ואף עם חייליהם ונשותיהם. באתר המכוסה על ידי מספר האנגרים, תוכלו לראות אלפי חיילי חרס עומדים בשורות, ולכל אחד מהם פרצוף שונה. חלקם של החיצים אשר נמצאו באתר, כוסה ברעל אשר אף הביא למותם של חלק מהחופרים. מקובל לחשוב שחיצים אוטומטיים הונחו כדי לשמור על האתר מגנבים ופולשים.

פסלו של הקיסר עצמו מעולם לא נמצא רשמית, למרות שניתן לראות פסלים שנבנו בשנים האחרונות בדמותו המשוערת. הסיבות לאי הימצאו של קברו של הקיסר הן מסתוריות עד היום, ויש הטוענים שהממשל אינו מעוניין לחשוף את הקבר.

שנגחאי Shanghai

שאנגחאי, שייט על הנהר

שנגחאי

שאנגחאי משמעותה בסינית “על הים” היתה לפני כ-150 שנה כפר דייגים קטן בקצה נהר היאנגצה. כתוצאה ממלחמות האופיום והתערבות המעצמות הזרות, בעיקר אנגליה, הפכה העיר לנמל פורח, ועם השנים לעיר הגדולה ביותר בעולם (טוקיו עדיין נחשבת למטרופולין הגדול בעולם), עם 25 מיליון תושבים

כל תייר שמגיע לעיר לראשונה לא יכול שלא להתפעל מעוצמתה ומגודלה של העיר. בנייני ענק, כבישים וגשרים ב-6 מפלסים, מודרניזציה ואדריכלות שלא תראו בשום מקום אחר בעולם

טיול לסין, טיילת הבונד, שנגחאי

טיילת הבונד The Bund

טיילת הבונד, או הבאנד, היא שדרה של מבנים בסגנון קולונאילי אנגלי שנבנו לאורך נהר החואנג פו שחוצה את שאנגחאי. רוב המבנים שימשו (או עדיין משמשים) כבנקים, חברות ביטוח, חברות מכס ומלונות ששירתו את הנמל הפורח של שאנגחאי. מומלץ להיכנס לחלקם כדי ללמוד על ההיסטוריה והעושר של המעצמות ששלטו על העיר, וללכת לאורך השדרה בערב כאשר המבנים מוארים.

בעודכם משקיפים על הנהר ועל גורדי השחקים תוכלו לצפות באוניות ולשמוע את צפירתן המציפה את העיר בקול ארוך, חוויה שלא תקבלו בשום עיר אחרת בעולם

גורדי השחקים של פודונג Pudong

אם אתם הולכים לאורך הבונד, לא תוכלו לפספס את אזור גורדי השחקים של רובע פודונג (Pudong- ממזרח לנהר הפו). לאחרונה הסתיימה בנייתו של מגדל שאנגחאי, השני בגובהו בעולם בגובה 632 מטרים, אך גם לידו תמצאו מספר רב של גורדי שחקים עצומים, ביניהם המרכז הפיננסי של העולמי של שאנגחאי עם “חור” הטרפז בקצהו, שגובהו 492 מטרים ובו המלון הגבוה בעולם, או שני האייקונים של שנגחאי- מגדל הג’ינמאו המרושת שבראשו עיצוב בצורת פרח הלוטוס, ומגדל הפנינה עם עיצוב הכדורים הסגולים. בכל מבנה שתבחרו- מומלץ לעלות לתצפית על העיר ביום בהיר, ולספוג מהעוצמה של העיר

טיול לסין, גני יו, שנגחאי

גני יו Yu Gardens- Yu Yuan

גני יו שבמרכז העיר הם מקום טוב לפתוח בטיול בשאנגחאי. מיקומם מרכזי והעיצוב היפה שלהם המשלב סלע, מים וצמחיה עם פסלים ודמויות מאבן. הגנים מוקפים בשוק העתיק (שהיום כבר נראה לא כל כך עתיק) ובו מבני עץ המשקיפים על הבריכות והרחוב הראשי, ומהווים תפאורה נפלאה למה שהיה פעם מרכזה של העיר

אזור הזכיון הצרפתי French Concession

ה”פרנץ’ קונסשיין” הוא האזור הכיפי ביותר של שאנגחאי. תוכלו להסתובב בין סמטאות רומנטיות, בתי קפה שקטים, ולאכול במסעדות ולשתות בבארים מעוצבים בתוך מבנים קולוניאליים יפהפים, חלקם מוקפים גנים ומוארים בלילה.

המדרחוב של רח’ נאנג’ינג Nanjing Road

רחוב נאנג’ינג מערב, מוביל מטיילת הבונד אל כיוון כיכר העם שבמרכזה של שאנגחאי. הרחוב שרובו מדרחוב רחב ומלא חנויות, הוא מקום נפלא לעשות קניות, להסתובב בין המבנים האירופאים, לחזור מהבונד ולראות מופעי רחוב, ולצפות בשלטי פרסומות ענקים – דוגמה לתרבות “הכסף” שהשתלטה על סין, או ליהנות ממסעדה בשעת ערב ולהשתאות מאורות הניאון והתנועה הבלתי פוסקת של האנשים ברחוב הראשי.

By jiang-wen-jie, CC BY-SA 3.0, httpscommons.wikimedia.orgwindex.phpcurid=53264524

כיכר העם ומוזיאון שאנגחאי Renmin Park

כיכר העם הענקית במרכזה המסחרי של שאנגחאי מוקפת במבנים מודרניים וגורדי שחקים בכל צורה ועיצוב שתוכלו לדמיין. לעיתים זה נראה כאילו פרנסי העיר שפכו מיליארדים על אדריכלים כדי שכל מבנה יראה יותר מיוחד או שונה מרעהו. במרכז הכיכר נמצא מוזיאון שאנגחאי המצוין שמבחוץ נראה כמו “סיר עם ידיות” ועוצב בצורה המזכירה סירה סינית עתיקה. המוזיאון מציג פריטים ארכאולוגים, תכשיטים, כלי לחימה, ואומנות המייצגים כל תקופה כמעט בהיסטוריה של סין. המוזיאון הוא מקום מעולה להכיר לעומק את העבר העשיר של האומה הסינית לאורך אלפי שנותיה.

האנגג’ואו Hangzhou

האנגג’ואו

העיר האנגג’ו או חאנגג’ו הוקמה לפני 2,200 שנים, ומשמשת כעיר נופש כשעתיים נסיעה משאנגחאי.

הסינים טוענים שמכאן מגיעות הנשים היפות ביותר בסין. המקום הבולט ביותר בעיר הוא האגם המערבי Xihu- ניתן לשוט על האגם או ללכת לאורכו, ליהנות מבתי התה שסביבו והמסעדות הרבות ולבקר באחת מהפגודות הרבות והמקדשים של העיר.

בהאנגג’ו גם נמצא המקדש הבודהיסטי הגדול ביותר בסין- לינגיין Lingyin- אתר נפלא בו עוברים מקדש אחר מקדש במעלה ההר. תוכלו אף לראות סינים ממששים את הכתבים העתיקים שעל הקירות במעלה ההר, בתקווה לברכה ומזל.

כדאי גם לבקר במטעי התה שמחוץ לעיר.

סוג’ואו Suzhou

עיירת מים, סוג'ו

סוג’ואו

העיר סוג’ואו או סוג’ו, כשעה וחצי מדרום מערב לשאנגחאי היא עיר אשר חשיבותה עוד מהמאה ה-10 לספירה, בתחילת הסחר על דרך המשי. העיר יושבת באזור הדלתא של נהר היאנגצה הענק ומשופעת בתעלות וגשרי אבן רבים.

האטרקציות המעניינות ביותר בעיר הם הגנים הרבים והיפים שבה, הידועים בכל רחבי סין. הגדול ביניהם- גן הלבלר הצנוע, הוא גם היפה מכולם. כבר בכניסה תוכלו ליהנות מבריכות הדגים, הפגודות והגשרים המעוצבים, מוקפים בעלים ובפרחי המים הצפים. קחו את הזמן להסתובב בגן והגיעו לחלקו המערבי בו חלקת עצי בונזאי ננסיים מהיפות שתראו אי פעם. שימו לב שענפי העצים מעוצבים בסגנון סוג’ואו, עם פיתולים בסגנון החוזר על עצמו ומיוחד למסורת העתיקה של הגנים בעיר.

אתר נפלא נוסף הוא אחד הגנים הקטנים ביותר, אם לא הקטן שבהם- גן מאסטר הרשתות. הייחוד של הגן הוא דווקא בעיצוב הסלעים שבו, שאולי מזכיר את הגנים היפנים, ובהופעות הפתוחות בערבים, הנערכות בפביליונים שבגן בשעות הערב. כדאי להגיע ולצפות במופעי השירה וההצגות המשתמשות בתלבושות וכלי נגינה עתיקים.

מחוז גואנג ש’י Guangxi

טיול לסין, גווילין

גווילין Guilin

גווילין היא בירת מחוז גואנג ש’י ויושבת בפתחו של אחד האזורים היפים בסין, המאופיין בגבעות מחורצות ומצוקים של אבן גיר, מראה עוצר נשימה המזכיר את האיים המצוקים של דרום תאילנד ואת האלונג ביי בויאטנם, אך ביבשה.

בגווילין עצמה שוק לילה מלא חיים ומספר אתרים דוגמת מערות בתוך הגבעות ואף רכבל. מקובל לעשות שייט של 4 שעות על נהר הלי העובר בין ההרים הנפלאים האלה, ומגיע עד העיירה יאנגשואו אשר מזמן כבר הפכה לאטרקציה הגדולה ביותר באזור, ומקום משיכה עולמי למטיילים.

טיול ליאנגשו, גבעת הירח

יאנגשואו Yangshuo

יאנגשו היא גולת הכותרת של אזור גווילין, ועדיף לבלות בה את הלילות מאשר בגוולין האפורה יותר.

יאנגשואו הפכה כבר לפני עשרות שנים מכפר שקט על נהר הלי, למכה של מטיילים. בשנים האחרונות גם התיירים הסינים החלו לגלות אותה.

הרחוב הראשי שעולה מן הנהר- West Street מלא מסעדות סיניות ומערביות, בתי קפה, מלונות ובארים, וחנויות רבות למזכרות. אם התקשיתם עם האוכל הסיני עד עכשיו- כאן תוכלו למצוא כל אוכל מערבי שתרצו.

בשנים האחרונות החלו לצמוח מלונות כפריים כפטריות אחרי הגשם, בכפרים הנמצאים מסביב ליאנגשואו ומאפשרים חוויה כפרית ומרוחקת יותר.

ביאנגשואו מגוון רב של פעילויות- טיולי אופניים בשדות החקלאיים, או טיולים על רכבים חשמליים, עליה לגבעת הירח המדהימה ותצפית על הנוף שלא תשכחו לעולם. תוכלו לנסוע לאחת העיירות הסמוכות שעל נהר הלי ולגעת בנוסטלגיה סינית ציורית, או לשוט ברפסודות במבוק על נהר היולונג השקט כשסביבכם שדות אורז, משפחות של בופאלו מים, כפרים וצוקים ירוקים

טרסות האורז של לונגג’י/לונגשנג Longji/Longsheng Rice Terraces

טרסות האורז נמצאות בגובה 800 מטרים מעל פני הים, כשעתיים נסיעה מגווילין וכשלוש שעות מיאנגשו. הדרך עולה במעלה הרים תלולים ובסוף הנסיעה ישנה דרך רגלית המגיעה לכפרים הציוריים שבין טרסות האורז המקיפות את מרגלות ההרים מכל עבר. היופי בשדות האורז, למרות שהמקום הוא מאוד תיירותי, הוא בכך שהן עדיין פעילות, ועובדות על הרעיון הפשוט של כלים שלובים. הטרסות מעוצבות כבריכות לגידול אורז כאשר המים מגיעים לגובה מסוים הם ממשיכים לזרום מטה לבריכה. תוכלו להסתובב בכפר המרכזי ולהמשיך בטיול של יום שלם בין כפרי שבט “ארוכות השיער”. מומלץ מאוד להישאר לישון במקום, אשר למרות שהטמפרטורה בו קרה יותר מבגווילין וביאנגשואו, לאחר שהתיירים עוזבים את המקום בשעות אחר הצהרים, הוא נשאר אותנטי ושקט, ואפשר להסתובב בשקט על שבילי האבן, ולאכול באחת המסעדות אשר בבתי העץ וליהנות מנוף מושלם ושלווה אמיתית.

הונג קונג Hong Kong

הונג קונג, טיול לסין

הונג קונג

שמה של הונג קונג נובע מההטיה הקנטונזית למילים Xiang Gan או בעברית “הנמל הריחני”

העיר שהתפתחה כמושבה אנגלית צמחה להיות אחת מהערים הצבעוניות והמודרניות באסיה, ובעולם בכלל. בעיר נוהגים בצד השמאלי של הכביש, כמו באנגליה, ובניגוד לנהיגה בסין, והשילוט משלב את הכתב הסיני העתיק (לעומת המודרני של סין עצמה) עם כיתוב באנגלית. תושבי העיר מדברים ברובם אנגלית ורבים המערביים הגרים בעיר הקוסמופוליטית. בניגוד לסין, לא דרושה ויזה להונג קונג (אלא כרטיס יציאה), אך מכיוון שהעיר מוגדרת כאזור ניהול מיוחד, תושבי סין אינם רשאים לעבור את הגבול עם סין ללא אישורים מיוחדים.

האזור המיוחד של הונג קונג מורכב מ-3 איזורים מרכזיים- 1. “הטריטוריות החדשות” האיזור הצפוני הגובל עם סין, 2.קאולון (“9 הדרקונים”)- חצי האי הצפוף בבנייה גבוהה, המשמש המרכז המסחרי של העיר, 3. והאי הונג קונג בו נמצא המרכז הפיננסי של העיר ושל חלק רב ממדינות אסיה, ומשופע במשרדי בנקים והשקעות, בגורדי שחקים צבעוניים, רחובות תלולים וצרים ונופים נפלאים. מחירי הנדל”ן על האי הונג קונג נחשבים לגבוהים בעולם. בנוסף שייכים להונג קונג גם איים רבים, בינהם האי הגדול לאנטאו Lantau בו שוכן הבודדה הענק והמרשים, ובסמוך לו האי המלאכותי Chek Lap Kok אשר נבנה במיוחד כדי לשמש כשדה התעופה הבינלאומי הענק של הונג קונג.

אי חשוב נוסף הוא האי לאמה, אשר ידוע במסעדות הדגים ופירות הים מטובות באסיה.

טיול לסין, קאולון, הונג קונג

קאולון:

גן עדן לקניות. הרחוב הראשי Nathan Road ובעיקר אזור מונג קוק Mong Kok אשר בחצי האי, מפורסם בחנויות מוצרי החשמל והבגדים. Temple Street Market והרחובות הסובבים אותו מפורסם בשוק הפירות והירקות והמסעדות הרבות, והופך לשוק מוצרים מזוייפים, מתנות, וחולצות מודפסות בערב. גם באי הונג קונג תוכלו למצוא חנויות חשמל רבות ומותגי- על לאופנה.

קאולון היא גם איזור התחבורה המרכזי וממנו יוצאים האוטובוסים לסין מתחנת הונג הום, מעבורות לשנז’ן, גואנגג’ו וחלקים אחרים בחבל גואנגדונג. וכמובן רכבת התחתית, ה-MTR שחוצה אותו.

בקצה קאולון נמצאת הטיילת המשקיפה על גורדי השחקים הפרושים לאורך נמל ויקטוריה בצד של האי הונג קונג. מומלץ לקחת מעבורת Star Ferry אשר עלותה כ 2$ הונגקונגי ותביא אתכם אל האי בשייט של 10 דקות מהמרשימים ביותר בעולם.

כדאי להכנס לפארק קאולון היפה ולהכיר את התושבים של העיר הבאים אל הגן כדי לברוח מהעיר הסואנת.

ניתן כמובן גם לקחת מעבורת לטיול של כמה שעות למקאו, הידוע בזכות ההשפעה הפורטגזית שבו ובתי הקזינו הענקיים.

האי הונג קונג

מומלץ לקחת באי הונג קונג את רכבת הטראם העולה לפסגת ויקטוריה. הרכבת הנחשבת לאמצעי התחבורה התלול בעולם, מטפסת ממרגלות ההר עד לגובה של 552 מטרים מעל גובה הים ומספקת נוף אורבני המשתלב עם המפרץ וההר בצורה שלא תראו בשום מקום אחר בעולם. הזמן הטוב ביותר לרכבת ה- Peak Tram, הוא לפני הדמדומים- כך תוכלו לראות את העיר ביום וליהנות גם מאורותיה הצבעוניים לאחר החשיכה.

מומלץ לעלות על המדרגות הנעות הארוכות בעולם המשמשות את תושבי האי ואת העובדים בו לנוע מטה ומעלה במעלה הרחובות התלולים של האי.

ישנם הרבה דברים נוספים לעשות ולבקר באי, דוגמת שוק סטנלי הקטן והצפוף וחוף סטנלי שמעבר לפסגה, כפר הדייגים אברדין, הרובע העתיק של וואן צ’אי Wan Chai והפארק הענק שבאי. למרות חזותה העירונית של הונג קונג. מעל לשני שלישים מכל הונג קונג מוקדשים לשמורות טבע

המטבח ההונג קונגי

הדבר החשוב ביותר לעשות בהונג קונג הוא לאכול. הונג קונג מפורסמת בעולם בזכות כל כך הרבה מטבחים, ומעל כולם המטבח הדרום סיני. פתחו את הבוקר במסעדת דים סאם מקומית, המשיכו בצהרים בארוחה תאילנדית, הודית, או נפאלית וסיימו בארוחת דגים או פירות ים. ואל תפספסו את המשקאות הצבעוניים, המבוססים על חלב קוקוס, מנגו, תה, ג’לי, טאפיוקה ופירות טרופים.