טיסה הביתה

שלום לכולם

בתור עסק שמתעסק בטיולים פרטיים בחו”ל, חלק גדול מהלקוחות שלנו מזמין בעצמו את הטיסה הבינלאומית ליעד בו הם רוצים לטייל.

מכיוון שעולם התעופה משתנה בצורה מהירה, אספנו כמה טיפים שכדאי לכם לאמץ לפני שאתם מזמינים טיסה דרך האינטרנט

הזמנה דרך סוכן

אנחנו עובדים עם מול סוכן נסיעות שמזמין עבורנו את הטיסות. למה?

סוכני נסיעות לכאורה מאבדים לאט לאט את הפרנסה שלהם כי אנשים מזמינים היום טיסות בעצמם דרך האינטרנט, אבל, וזה אבל גדול- יש להם משמעות אדירה בכל מה שקשור לאחריות, ידע, החזרים והרכבת טיסות רבות יחד, או אפשרות לקבל מחיר טוב יותר בשילוב של טיסות ממספר חברות שיש להן הסכמים ושיתוף פעולה.

הדבר החשוב ביותר- למרות שסוכנים גובים עמלה של מספר אחוזים בודדים על הטיסות- כשאתם מזמינים דרך סוכן- יש לכם אבא ואמא שדואגים לכם ומודיעים לכם במקרה של שינוי, ובנוסף, הם יכולים לשמור לכם מקום על הטיסות ולשים את השמות שלכם על הטיסה, למספר ימים לעתים, לפני שאתם צריכים לשלם. זה נותן לכם יתרון על הזמנה באינטרנט, שבה לא ניתן לשים שמות מבלי לשלם. בנוסף, אם קורה משהו ויש ביטולים או שינויים בטיסות, הסוכן יודיע לכם ויטפל בכל שינוי.

הסיבה שסוכנים יכולים לעשות יותר פעולות ממכם, היא שהם משתמשים בתוכנות ייעודיות דוגמת אמדאוס, סייבר ואחרות, ולהם יש גישה ישירה להזמנה.

הזמנה דרך האינטרנט, מחייבת בכל מקרה של רצון לשנות -יצירת קשר עם האתר/סוכנות שעשתה את ההזמנה, ולכן זה בעצם אותו הדבר. הבעיה עם האתרים- שלעתים אין להם נציגות בארץ, ושעות העבודה שלהן שונות משעות העבודה שלנו. זה יכול להיות מכריע במקרה של שינויים ברגע האחרון או טיסות בזמנים עמוסים.

חשוב לשאול את הסוכנים לפני ההזמנה מה עלות שינוי (שאליה תמיד צריך להוסיף הפרשי מחיר בין הכרטיס שהזמנתם לעלותו במועד אותו תרצו לשנות), ועלות ביטול הטיסה.

הזמנה דרך האינטרנט

כל האמור למעלה על סוכני נסיעות אינו אומר שאנחנו ממליצים להימנע מהזמנה של טיסה דרך האינטרנט- ממש לא!  האינטרנט מאפשר הזמנת טיסות מהירה, בכל שעה ומכל מקום, ובמחירים מעולים, וזמינות מידית.

כמה כללים שכדאי לעבוד לפיהם כאשר את מזמינים טיסות דרך האינטרנט:

  • בידקו את הטיסה במספר אתרים, ואל תלכו בהכרח על המחיר הטוב ביותר אלא על האתר או החברה האמינה ביותר. לעתים ניתן לראות מחיר זול באתר מסויים בלבד, וביתר האתרים במחיר אחר לחלוטין. אני מעדיף להימנע ממצב של  Too good to be true. הזמינו במקום אמין או באתר של חברת התעופה.
  • אתרים בישראל חייבים לעבוד לפי החוקים הישראלים ולכן תוכלו לבטל בטווח של 14 ימים טיסות שיוצאות מהארץ. Smartair.co.il, Gulliver.co.il, 12fly.co.il ועוד מספר אתרים ישראלים הם אמינים ואפשר להתקשר אליהם לפני ההזמנה ולברר פרטים. הם אמנם פחות מהירים ויעילים מסקייסקנר אבל הם הסוכן הסופי שמטפל בהזמנה.
  • דבר חשוב נוסף- המחיר שמופיע באתרים לעתים אינו כולל מזוודות שעוברות לבטן המטוס. לכן המחירים יכולים להיראות מעולים אבל אם אתם נוסעים לשבועיים ויותר, וצריכים מזוודה או תיקים גדולים שלא ניתן להעלות איתכם לטיסה, אתם צריכים להזמין כרטיס לפי מחיר עם מזוודה. שימו לב שיש חברות שמאפשרות מזוודה במשקל 20 ק”ג וכאלה שמאפשרות 23 ק”ג, ואפילו 30 ק”ג בטיסות ארוכות. חובה לבדוק זאת.
  • אפשרויות נוספות: באתרי הזמנות טיסות ניתן לפעמים לבחור בין כרטיס ללא החזר וללא אפשרות לשינוי, כרטיס עם אפשרות לשינוי בעלות מסויימת או החזר מסויים, או כרטיס עם אפשרות לשינוי ללא עלות והחזר מלא. ישנן כמה אפשרויות נוספות לפי חברת התעופה. אין לי המלצה ברורה לגבי איזו אפשרות לבחור- מה שכן- בידקו איזה עוד טיסות של אותה חברה או של חברות שיש להן הסכמי שיתוף פעולה (מצריך קצת שיעורי בית) יוצאות באותו יום – כדי שתוכלו לדעת מה אפשרות השינוי במידה ותרצו לעשותו.

אתר חיפוש הטיסות הטוב ביותר:

לדעתי האתר הטוב ביותר לבדוק טיסות הוא Skyscanner.co.il, הדומיין הישראלי של האתר הבינלאומי של מנוע החיפוש הטיסות סקייסקנר.

הסיבה לכך שהוא הטוב ביותר, הוא שמנועי החיפוש שלו והאפשרויות לסנן ולראות את הטיסות הרלוונטיות הוא מהיר, פשוט להפעלה, ומוצג בצורה ברורה ומעולה. אחרי שבחרתם את הטיסה שתרצו, האתר יפנה אתכם לאתר להזמנת טיסות (לרוב לא ניתן להזמין את הטיסה דרך האתר), ותוכלו להשוות את המחירים ואת האמינות של אתרי ההזמנות. תוכלו גם לראות בכמה מוכרים את הטיסה באתר של חברת התעופה עצמה או באתרים ישראלים.

אם אתם רוצים להיות בטוחים  יותר- צרו קשר עם האתר הישראלי שמציע את הטיסה, או הזמינו דרך חברת התעופה- כך יהיו פחות אנשים מתווכים בניכם לבין מי שאחראי על שינויי טיסות.

שימו לב- האתר או הסוכן שדרכו הזמנתם את הטיסה- הוא האחראי היחידי שיכול לעשות שינויים או לקבל אינפורמציה על הטיסה.

בניית מסלול טיסות במיוחד בנוגע לטיסות פנים

אנחנו כמעט לא מאפשרים ללקוחות להזמין בעצמם את טיסות הפנים, בעיקר משום שאם יש שינוי בטיול, צריך להיות בעל ידע והבנה כיצד ולאיזה זמן לשנות את טיסות הפנים. היו לנו מקרים שבהם התבטלו שלוש טיסות בטיול אחד! בגלל זה אנחנו מעדיפים להיות אחראים על כל גורם שעלול להשתנות ולתכנן את הטיול כך שיש מקום לתקלות לא צפויות.

כאשר אנחנו מתכננים טיול העובר ממקום למקום באותה מדינה, ויש צורך בטיסות פנים, לעתים נראה ללקוחות שישנם ימים שאינם מנוצלים מספיק ואין בהם תוכן למעט מעבר לשדה התעופה. הסיבה שאנחנו עושים זאת היא שטיסות פנים משתנות כל הזמן, מתבטלות, נדחות או מוקדמות, ובמיוחד באסיה.

ישנן לא מעט פעמים בהם איננו מארגנים טיול מודרך ביום של טיסה, במיוחד ימים בהם אפשרות אחת בלבד לטיסה שיוצאת באמצע היום, ומתכננים רק העברה לשדה התעופה ומשדה התעופה למלון.

הרעיון הכללי הוא בתכנון טיול שעובר ממקום למקום, כך שיהיו לכם מספיק ימים ומספיק זמן באזור מסויים, כך שאם טיסה מתבטלת או נדחית, זה אינו משפיע על כל המשך הטיול. אם יש לכם יום אחד בלבד במקום מסויים והטיסה אליו מתבטלת- זה יכול להרוס לכם את כל המשך הטיול. במיוחד אחרי שכל המלונות שירותי הקרקע כבר הוזמנו מראש, ולא ניתן לשנותם. לכן כדאי לרווח את הטיול, לבדוק מה אפשרויות הטיסה לכל יעד ואיך ניתן לתכנן את הטיול במידה וטיסה מתבטלת או נידחת.

חברות תעופה מקומיות

חברות תעופה, בעיקר באסיה, צצו כפטריות אחרי הגשם בשנים האחרונות. בין יעדים מסוימים, מטיסה אחת ביום פתאום ניתן למצוא מספר טיסות, ובמחירים טובים יותר. האם יש לכך רק יתרונות- בעקרו כן. בפועל- לא תמיד.

חברות תעופה רבות מוכרות כרטיסים ומציעות טיסות חודשים מראש, וכשאין מספיק נוסעים – מבטלות את הטיסה ומציעות אותן בתאריך או בשעה אחרת. בחלק מהמקרים זה בסדר, וברוב המקרים זה יכול להרוס לכם את כל התכניות. זה קורה המון בסין, אבל גם במקומות אחרים באסיה, ובמדינות עולם שלישי, דוגמת אמריקה הלטינית (הרבה פחות).

איך לפתור את הבעיה הזו- שוב, תכנון המאפשר שינויים, וניסיון להזמין בחברות גדולות (לא תמיד עוזר). אנחנו מזמינים את טיסות הפנים עבור הלקוחות ברוב המקרים, כי אז אפשר למצוא להם טיסה בטווח של שעתיים שלוש ממועד הביטול, ולהזמינה מיד. כבר יצא לנו מקרים בהם לקוחות הגיעו בטיסה ליעד ביניים בו היו צריכים לטייל מספר שעות ואז להמשיך בטיסה הלאה, וטיסת ההמשך התבטלה. בגלל שהזמינו דרכינו- היינו יכולים להזמין להם טיסה בטווח של כמה שעות והם לא היות צריכים לדאוג להכל בעצמם ולהפסיד את הטיול.

מעוניינים בטיסות וטיול לאסיה, אמריקה הלטינית או אוסטרליה וניו זילנד? צרו איתנו קשר ונארגן עבורכם את כל הפרטים הקטנים של הטיול.